پنجشنبه 28 دی 1396

آخرین اخبار

صادرات محصولات مینی پالایشگاه منطقه ویژه سرخس

صادرات محصولات مینی پالایشگاه منطقه ویژه سرخس
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: یک واحد مینی پالایشگاه در این منطقه با سرمایه گذاری بخش خصوصی از سال گذشته راه اندازی شده که فقط کار صادراتی انجام می دهد.

به گزارش فرینا، احمد صادقی گلمکانی افزود: این مینی پالایشگاه به اسم پتروپاسارگاد خاورمیانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال گذشته در مدت 9 ماه در منطقه ویژه اقتصادی سرخس راه اندازی شد.

وی بیان کرد: واحد پترو پاسارگاد خاورمیانه در منطقه ویژه سرخس به منظور تولید مشتقات نفتی تاسیس شد و روزانه به کشورهای عراق، افغانستان و کشورهای آسیای میانه صادرات مشتقات نفتی داشته است.
وی اظهار کرد: این مینی پالایشگاه تولید هیدروکرین سبک و سنگین از میعانات گازی پالایشگاه شهید هاشمی نژاد خانگیران را برعهده دارد و این محصول را که پایه تولید بنزین و گازوییل است صادر می کند.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: تولید روزانه هیدروکرین سبک و سنگین این مینی پالایشگاه 400 تن است و از زمان راه اندازی تاکنون 20 هزار تن صادرات داشته است.
صادقی گلمکانی اضافه کرد: این مینی پالایشگاه در حال توسعه است و ظرفیت تولید و صادرات خود را طی چند ماه آینده به دو یا سه برابر افزایش می دهد.
منطقه ویژه اقتصادی سرخس با پنج هزار و 290 هکتار وسعت در شمال شرق ایران، بنادر دریای عمان و خلیج فارس را به آسیای میانه، قفقاز و روسیه متصل می کند.
منطقه ویژه اقتصادی سرخس به دلیل موقعیت جغرافیایی خود که در کانون کشورهای عضو 'اکو' قرار گرفته و همچنین بخاطر موقعیت راهبردی و جغرافیایی به عنوان دروازه طلایی ورود به کشورهای آسیای میانه، چین، روسیه و پل ارتباطی بازارهای مهم تجاری آسیای مرکزی با کشورهای حوزه خلیج فارس در جنوب ایران، اروپا در غرب میهن اسلامی و کشورهای افغانستان و پاکستان در شرق سرزمین جمهوری اسلامی ایران است.
سه هزار و 320 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی از زمان راه اندازی در این منطقه انجام گرفته که از این مبلغ یک میلیون و 485 هزار و 714 دلار سرمایه گذاری خارجی بوده است.
در سال گذشته 10 هزار تن کالا به ارزش 60 میلیارد ریال از گمرک سرخس به خارج از کشور صادر شد.

شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در 180 کیلومتری شمال شرق مشهد تولیدکننده گاز طبیعی، گوگرد، مایعات گازی و محصولات واحد تقطیر از مخازن گازی منطقه خانگیران شامل سه مخزن گاز شیرین و یک مخزن گاز ترش است. میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.