یکشنبه 01 بهمن 1396

آخرین اخبار

توسعه همه‌جانبه منطقه آزاد ماکو مورد تاکید قرار دارد

توسعه همه‌جانبه منطقه آزاد ماکو مورد تاکید قرار دارد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو گفت: توسعه همه‌جانبه منطقه آزاد ماکو مورد تاکید قرار دارد.
به گزارش فرینا، حسین فروزان در پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان پلدشت اظهار داشت: تسهیل در امور تجارت بین‌الملل یکی از برنامه‌های مهم منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو است.

وی با بیان اینکه برای این منظور در تلاش برای تسهیل در امور صادراتی و وارداتی هستیم، تصریح کرد: در این زمینه نیز براساس تلاش‌های انجام گرفته، توانسته‌ایم میزان ترخیص کالا به ارزش ریلی بالایی را اجرایی کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو با بیان اینکه منطقه آزاد ماکو هم اکنون در حال توسعه است، یادآور شد: در این راستا تلاش می‌شود ناوگان حمل و نقل عمومی، تعریض جاده‌های ارتباطی با این منطقه، توسعه فرودگاه و ... در آینده نزدیک عملیاتی شود.

این مسؤول با بیان اینکه در راستای ایجاد اشتغال نیز گام‌های مثبتی برداشته شده است، اعلام کرد: در گذشته شاهد رکود در این منطقه بودیم که هم اکنون با اقدامات انجام گرفته و سرمایه‌گذاری‌هایی که می‌شود شاهد رونق اقتصادی در این منطقه هستیم.

فروزان از اجرای رویه گمرکی در گمرک پلدشت خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه گمرک پلدشت نیاز به توسعه داشت، تلاش شده این گمرک بیش از پیش فعال شود به طوری که امسال 19 هزار کامیون از این گمرک به مقصد جمهوری آذربایجان از کشور خارج شده‌اند.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو با بیان اینکه توسعه همه جانبه منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو یکی از مهمترین برنامه‌هایی است پیگیر آن هستیم، اظهار داشت: توسعه بخش راه نیز در این میان به صورت ویژه انجام می‌شود.

 این مسؤول با بیان اینکه برای توسعه همه جانبه منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو تلاش می‌کنیم، ادامه داد: محرومیت در چهره منطقه آزاد ماکو باید رفع شود و برای این منظور باید مسؤولان تمام شهرهایی که در این منطقه قرار دارند با هم تعامل خوبی داشته باشند.

فروزان با بیان اینکه توسعه منطقه آزاد ماکو حائز اهمیت است، یادآور شد: از کل بودجه منطقه آزاد ماکو بیش از 60 درصد برای توسعه این منطقه هزینه شده است. 
برچسب ها : منطقه آزاد ماکو
میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.