یکشنبه 01 بهمن 1396

آخرین اخبار

مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام تشریح کرد؛

برنامه های توسعه ای منطقه ویژه اقتصادی پیام با تاكید برIT و ICT

برنامه های توسعه ای منطقه ویژه اقتصادی پیام با تاكید برIT و ICT
مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام با تاکید بر IT و ICT به عنوان محور توسعه در منطقه ویژه اقتصادی پیام، به تشریح برنامه های توسعه ای شرکت پرداخت.

به گزارش فرينا، سعيد زرندی با بیان این که یکی از وظایف مدیریت، تعیین راهبردی برنامه ریزی اجرایی توسعه است، گفت: با هدف تحقق برنامه های اجرایی، ظرفیت، امکانات و نوع فعالیت منطقه ویژه اقتصادی پیام مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت و در این راستا، به منظور فعال نمودن و استفاده بیشتر از ظرفیت ها، برنامه های توسعه ای در قالب 20 طرح، تحت عناوین فاوا، زیرساخت، امور اقتصادی، سرمایه گذاری و هوانوردی در نظر گرفته شد.

زرندي در ادامه با تشریح طرح های حوزه it و ict افزود: از جمله اهداف کوتاه مدت که در بازه زمانی 3 ساله برای اجرا برنامه ریزی شده است، ایجاد شهرک بین المللیict پیام با همکاری مشاوران سنگاپوری و استقرار حداقل 30 شرکت حوزهit و شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه و با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری، ایجاد شهر رسانه، منطقه آزاد مالی، راه اندازی گمرک تخصصی it و گمرک هوشمند دیده شده است.

وي گفت: از اهداف اصلی توسعه منطقه ویژه در حوزه ict، استقرار شرکتهای حوزه it به صورت تجمعی در منطقه پیام و فراهم نمودن زمینه همکاری فناورانه و مشارکت های حرفه ای بین شرکت های داخلی و خارجی است.

مدیرعامل منطقه ويژه اقتصادي پیام همچنین، پیام را بستری آماده برای فعالان حوزه فاوا دانست و افزود: در حال حاضر بعضی از شرکتها از جمله تامین ارتباط روستایی از طریقuso و دیتاسنتر بانکهای اطلاعاتی حوزه های مالی و کارت سوخت در این منطقه فعال می باشد.

زرندی در پایان به حوزه جدید کسب و کار اشاره کرد و گفت: کم توجهی به امر اشتغال به ویژه در حوزه فاوا موجب وابستگی صنعتی و اقتصادی و حتی فرهنگی می شود که این مجموعه با قوانین و مقررات آسان و مشوق های حمایتی آماده پذیرش شرکتهای دانش بنیان در حوزه it و ict است.

برچسب ها : منطقه ويژه پيام
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.