یکشنبه 01 بهمن 1396

آخرین اخبار

آموزش‌ و پرورش باید به دغدغه اصلی مدیران تبدیل شود

آموزش‌ و پرورش باید به دغدغه اصلی مدیران تبدیل شود
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: آموزش‌ و پرورش باید به دغدغه اصلی مدیران تبدیل شود.
به گزارش فرینا، سيد مرتضي نعمت زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری  در نشست سومين شورای آموزش‌وپرورش این منطقه از مسئولان خواست تا به موضوع آموزش و پرورش به‌عنوان دغدغه اصلی نگاه کنند. 

 سید مرتضی نعمت زاده عنوان کرد: یک برنامه 5 ساله را در حوزه آموزش و پرورش در پیش داریم و امیدوارم که با یک برنامه‌ریزی مدون آینده بسیار خوبی را برای آموزش‌وپرورش منطقه ترسیم کنیم.

وی افزود: باید بتوانیم برنامه ریزی واقع بینانه باشد تا آنها را اجرا کنیم و از ظرفیت‌های موجود دیگر در شهرهای آبادان و خرمشهر استفاده کنیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: بار آموزش‌وپرورش را نباید تنها بر دوش این اداره و حتی به‌تنهایی بر دوش سازمان منطقه آزاد اروند گذاشت، بلکه با یک برنامه‌ریزی می‌توان از همه ارگان‌ها در این زمینه کمک گرفت و در جهت پویایی این نهاد گام برداشت.

نعمت زاده تاکید کرد: ضمن شناخت همه پتانسیل و ظرفیت‌های منطقه در سطح استان، باید تمام امکانات موجود را برای احیای وضعیت آموزش‌وپرورش منطقه بسیج کرد.

وی با اشاره به این موضوع که امر آموزش باید به یک دغدغه برای مدیران تبدیل شود، یادآور شد: اگر آموزش و پرورش به دغدغه نخست مسئولان، خانواده‌ها و شهروندان تبدیل نشود، کاری از پیش نخواهیم برد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند ادامه داد: در شرایطی که مسئولان آبادان و خرمشهر در جلسات شورای آموزش و پرورش حضور پیدا نمی‌کنند، چگونه می‌شود این موضوع را به یک دغدغه برای آن ها تبدیل کرد، لذا به نظر می‌رسد باید در کنار این کارگروه‌ها، کار گروهی را نیز برای شناخت پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در منطقه ایجاد کنیم تا در مسیر حل مشکلات آموزش‌وپرورش گام‌های بلندتری برداشته شود.

نعمت زاده تأکید کرد: برخی موضوعاتی که در نشست شورای آموزش‌وپرورش مطرح شد نیز در حوزه شهرداری‌ها و سایر ارگان‌هاست که حضور آنها را در این جلسات ضروری می‌کند، مسائلی همچون آب، برق، فاضلاب و مخابرات حضور نهادهایی را در این جلسات می‌طلبد که می‌توانند در این زمینه‌ها یاری‌رسان آموزش‌وپرورش باشند، لذا نیاز به حضور مسئولان و ایجاد راه‌حل برای مشکلات  از سوی آنان احساس می شود.  البته حضور در شورای آموزش‌وپرورش شهرستان نیز می‌تواند این مسائل را باز کرد و به آن بیشتر پرداخت.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: در هر صورت مسئولان باید به‌طور جدی در همه عرصه‌ها باید وارد موضوع آموزش‌وپرورش شوند تا با یک برنامه‌ریزی واقع‌بینانه با افق‌های روشن و خوب به نتایج مثبتی برسیم.
برچسب ها : منطقه آزاد اروند
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.