یکشنبه 01 بهمن 1396

آخرین اخبار

طرح جامع یکپارچه منطقه آزاد اروند در شرف تصویب نهایی

طرح جامع یکپارچه منطقه آزاد اروند در شرف تصویب نهایی
معاون فنی و امور زیر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با تصویب این طرح، منطقه آزاد اروند برای نخستین بار از زمان تشکیل دارای یک طرح جامع مصوب خواهد بود.

 به گزارش فرینا، " طرح جامع یکپارچه منطقه آزاد اروند" در شصت و پنجمین نشست شورای پژوهش که با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور مناطق و اعضای کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی و با محوریت بررسی طرح جامع منطقه آزاد اروند برگزار شد، در شرف تصویب نهایی قرار گرفت.

 این نشست با حضور محمد معزالدین معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور مناطق آزاد دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و رئیس شورای پژوهش، محمدرضا عبدالرحیمی مدیر دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و سرمایه‌گذاری ، جعفر آهنگران مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی، موعود شمخانی معاون عمرانی  و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند، رحیمی قشقایی مدیر اطلاعات جغرافیایی و شهرسازی و نمایندگانی از دستگاه‌های سازمان محیط‌زیست، سازمان برنامه‌وبودجه و وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

همچنین شرکت بین‌المللی ره شهر مشاور طرح جامع  در این جلسه به ارائه نتایج مطالعات انجام‌شده پرداخت و اعضای جلسه نیز نظرات خود را در خصوص گزارش نهایی ارائه‌شده مطرح کرد و مشاور نیز در این خصوص به ارائه توضیحات پرداخت.

ازجمله مزیت‌های تصویب نهایی این طرح می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

1-    تدوین نقشه راه توسعه کالبدی منطقه آزاد اروند

2-   زمینه‌سازی اجرای طرح‌های توسعه‌ای منطقه و نهایتاً تسهیل جذب سرمایه‌گذار

3-  تعیین تکلیف کاربری اراضی  و ارائه الگوی بهینه استفاده از زمین

4-   تعیین حدود و جهات و اولویت‌های توسعه منطقه آزاد اروند

موعود شمخانی در این خصوص اظهار داشت: با تصویب این طرح، منطقه آزاد اروند برای نخستین بار از زمان تشکیل دارای یک طرح جامع مصوب خواهد بود.

معاون فنی و امور زیر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند افزود: پس از تصویب این طرح علاوه بر اینکه کاربری فرآیند جانمایی و تخصیص زمین به سرمایه‌گذاران تسریع می‌گردد، تعریف پروژه‌های هدفمند بر اساس اسناد فرادست نیز یا سهولت بیشتری انجام می‌شود.

وی افزود: همچنین میسر شدن پایش اهداف در میان‌مدت و بلندمدت نیز ازجمله مزایای تصویب طرح جامع یکپارچه منطقه آزاد اروند است.
برچسب ها : منطقه آزاد اروند
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.