یکشنبه 01 بهمن 1396

آخرین اخبار

عملیات آب اندازی شناور کاتاماران در کشتی سازی اروندان خرمشهر آغاز شد

عملیات آب اندازی شناور کاتاماران در کشتی سازی اروندان خرمشهر آغاز شد
مدیر عامل شرکت کشتی سازی اروندان خرمشهر گفت:عملیات آب اندازی شناور کاتاماران ساخته شده در این شرکت با کمک متخصصان ایرانی و بومی این منطقه آغاز شد.
به گزارش فرینا، ارسلان غمگین مدیر عامل کشتی سازی اروندان در منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه  عملیات آب اندازی شناور تندرو کاتاماران حدود چهار روز به طول می انجامد، گفت: ساخت شناور کاتاماران آلومینیومی به طول 50 متر و عرض 12 متر به اتمام رسیده و برای آب اندازی آماده شده است.

وی اظهار داشت:شناور کاتاماران ویژه جابجایی مسافر و با ظرفیت 230 نفر، با سرعت 30 نات، می تواند در سفرهای کشورهای خلیج فارس فعالیت کند.

غمگین افزود:با ساخت و اتمام این کشتی در شرکت کشتی سازی اروندان، جمهوری اسلامی ایران در ردیف هفتمین کشور برتر سازنده شناور مسافری کاتاماران قرار می گیرد.

شرکت کشتی سازی اروندان، سال 1352 با هدف ساخت و تعمیر و خدمات پس از فروش شناورهای آلومینیومی تندرو به منظور حفاظت و حراست از مرزهای آبی کشور تاسیس شد و تا شروع جنگ تحمیلی ایران و عراق حدود 5 فروند ناوچه 50 فوتی گشتی ساحلی تولید کرد.

با شروع جنگ تحمیلی و واقع بودن در منطقه جنگی عملا کارخانه تعطیل شد و مجددا پس از پذیرش قطعنامه و آتش بس کارخانه بازسازی و راه اندازی شد.

سال 1379 اقدام به ساخت 10 فروند ناوچه دیگر برای نیروی انتظامی و حدود 19 فروند انواع قایق طناب بر، راهنما بر، قایق نورانی ، مینی لندینگ کرافت آلومینیومی برای سازمان بنادر و کشتیرانی و همچنین انواع بارج در تناژهای متفاوت برای ارگانهای مختلف کرد.

شرکت کشتی سازی اروندان در نظر دارد نسبت به ساخت ، تعمیر ، خدمات پس از فروش انواع کشتی های آلومینیومی و فولادی تا سقف2500 تن (DWT) از قبیل شناورهای آلومینیومی ، گشتی آموزشی ، راهنما بر ، آمبولانس دریایی ، صیادی ، خدماتی ، کروبوت ، مسافربری و همچنین انواع شناورهای فولادی از قبیل لندینگ کرافت، دوبه موتوردار (General Cargo) ، آتش خوار ، یدک کش ، خدماتی ، انواع بارج ها ، فانوس دریائی فعالیت کند.
برچسب ها : منطقه آزاد اروند
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.