یکشنبه 01 بهمن 1396

آخرین اخبار

پرداخت تسهيلات بانكي به تولیدکنندگان ارس

پرداخت تسهيلات بانكي به تولیدکنندگان ارس
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: همسو با سیاست های حمایتی دولت تدبیر و امید تسهیلات ویژه رونق تولید برای شرکت های صنعتی فعال، راکد، غیرفعال و در حال احداث بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی پرداخت شد.
به گزارش فرينا، ابراهیم باقرزاده با اعلام این خبر افزود: بعد از ابلاغ مصوبه و ثبت نام شرکت های تولیدی و صنعتی، پرونده ها در کمیته ارزیابی تشکیل و بررسی شد.

باقرزاده گفت: در قالب این طرح 61 شرکت فعال و در حال احداث منطقه آزاد ارس با بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی برای دریافت تسهیلات 835 میلیارد و 500 میلیون ریالی به بانک معرفی شدند.

وي با بیان اینکه بودجه حمایتی از سرمایه گذاران در آذربایجان شرقی هفت هزار میلیارد ریال است، از سهم 12 درصدی ارس از این مبلغ خبر داد و افزود: 45 درصد مبلغ حمایتی ارس به شرکت های صادراتی و 25 درصد نیز به شرکت های فن آور و بقیه به سایر شرکت های این منطقه اختصاص پیدا کرد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: از بین سه هزار و 400 واحد تولیدی ثبت نام کرده در آذربایجان شرقی 70 واحد مربوط به ارس بود که با بررسی های بعمل آمده 61 واحد برای اخذ وام به بانک ها معرفی شده و در مراحل اخذ وام هستند.

منطقه آزاد ارس در شمال غرب ایران و در همسایگی با کشورهای آذربایجان و ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان واقع است. ارس با 51 هزار هکتار وسعت بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران مطرح بوده و در چهار محدوده منفصل جلفا (مرز ایران و نخجوان) با 20 هزار و 500 هکتار، نوردوز (مرز ایران و ارمنستان) با 411 هکتار، محدوده خداآفرین با پنج هزار و 700 هکتار و محدوده قلی بگلو (مرز ایران و آذربایجان) با 25 هزار هکتار مجری سیاست ها و ماموریت های اقتصادی تعریف شده است.برچسب ها : منطقه آزادارس
خبرنگار منطقه آزاد ارس ـ 2 امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.