یکشنبه 01 بهمن 1396

آخرین اخبار

پذیرش دانشجوی خارجی در پردیس بین‌الملل کیش دانشگاه شریف

پذیرش دانشجوی خارجی در پردیس بین‌الملل کیش دانشگاه شریف
رئیس پردیس بین الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف از اخذ مجوز پذیرش دانشجوی خارجی توسط این دانشگاه و به صورت مستقل از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.
به گزارش فرینا، دکتر علی سلک غفاری در نشستی با حضور مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، درمورد اخذ این مجوز گفت: هفته گذشته توانستیم مجوز پذیرش دانشجوی خارجی را از سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ کنیم. به همین منظور از مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای بازدید از امکانات و زیرساخت های دانشگاه دعوت کردیم.

دکتر غفاری جذب دانشجوی خارجی در کشور را از اولویت های وزارت علوم که به مناطق آزاد تکلیف شده است، عنوان کرد و گفت: به دلیل برخورداری مناطق آزاد از ظرفیت های ویژه همچون نیاز نداشتن به ویزا و تردد اتباع خارجی و زیرساخت های خوب آموزشی در پردیس های دانشگاه تهران و صنعتی شریف این امکان فراهم شده است که بتوان دانشجوی خارجی جذب کرد.

وی با یاد آوری اینکه پردیس صنعتی شریف از سال 83 فعالیت خود را در کشور آغاز کرده، افزود: این نخستین پردیس بین الملل تاسیس شده است که بر مبنای برنامه چهارم توسعه در منطقه آزاد کیش مستقر شده که از ابتدا رسالت آن جذب دانشجوی خارجی بوده است.

رئیس پردیس صنعتی شریف با بیان اینکه زیر ساخت‌ها به تدریج فراهم شده، اظهار کرد: امکان تدریس به زبان انگیسی، جذب استادان خوب که امکان تدریس به زبان انگلیسی دارند، ایجاد فضای کالبدی در حد دانشگاه‌های استاندارد، ایجاد فضای کالبدی برای آزمایشگاه های آموزشی و پژوهشی در حد استاندارد، امکان برگزاری دوره‌های مشترک بین المللی با دانشگاه‌های مطرح دنیا از مواردی است که در چند سال گذشته بخشی از آنها محقق شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به فضا و مجوزهای صادر شده، پردیس شریف در تلاش است تا با قدرت و سرعت بالا ضمن جذب دانشجوی خارجی به ایجاد گروه‌های مشترک که می تواند گام موثری در این راستا باشد، اقدام کند.

پردیس بین الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف دارای دو دانشکده مستقل مهندسی و علوم و مدیریت است و از 750 دانشجوی درحال تحصیل این دانشگاه 135 نفر در مقطع دکتری، 470 نفر کارشناسی ارشد و 145 نفر در مقطع کارشناسی هستند. 
برچسب ها : منطقه آزاد کیش
میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.