چهارشنبه 02 اسفند 1396

آخرین اخبار

پیام های تسلیت مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

پیام های تسلیت مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد کشور در پیام های جداگانه ای ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.
به گزارش فرینا، متن این پیام ها به این شرح است:

سازمان منطقه آزاد ارس ـ محسن خادم عرب باغی

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
"بدخواهان بدانند، هاشمی زنده است چون نهضت زنده است"
امام خمینی(ره)
خبر درگذشت جانگداز حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مردم ایران را عزادار کرد. فردی که به فرموده مقام معظم رهبری"همرزم و همگامی که سابقه همکاری و آغاز همدلی با وی به پنجاه و نه سال تمام می رسد"؛ غم از دست دادنش سخت و جانکاه است. برای فعالان صنعت و اقتصاد کشور این ضایعه بسیار جانکاه‌تر است که به حق نام ایشان در طول دوره بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران "سردار سازندگی" نام گرفت. زیرا این گروه بالندگی، رشد و نمو خود را مدیون دوره سازندگی هستند. برای ایثارگران و بازماندگان دوره دفاع مقدس نیز این ضایعه سخت اندوهناک است زیرا فرماندهی بی بدیل ایشان را در دوران دفاع مقدس تجربه کرده اند. بی تردید راه هاشمی رفسنجانی که همانا راه رهبرکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و فرزند خلف ایشان حضرت آیت الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری است بیش از پیش پر رهرو خواهد بود. اینجانب ضمن عرض تسلیت این ضایعه جبران ناپذیر به محضر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و ملت شریف ایران، برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان و تمام دوستدارانشان صبر از درگاه خداوند منان مسئلت می نمایم.

سازمان منطقه آزاد اروند ـ اسماعیل زمانی
بسم الله الرحمن الرحيم
انالله و انا اليه راجعون
درگذشت بزرگمرد انقلابى و خستگى ناپذير فقيه ومجتهدزمان شناس وسياستمداربزرگ حضرت ايت الله هاشمى رفسنجانى شاگرد امام راحل وياور رهبرى را به همه ملت ايران و مردم شريف منطقه آزاد اروند، به ويژه به خانواده محترم و بازمانگان آن مرحوم تسليت عرض مي نمايم وعلو درجات درجوار رحمت الهى را برايشان خواستارم.

سازمان منطقه آزاد انزلی ـ رضا مسرور
رحلت جانگداز یاور دیرین امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی، عالم مجاهد و فقیه روشن بین، مجاهد نستوه و مبارزی خستگی ناپذیر "حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی"، چهره برجسته تاریخ معاصر و یکی از ارکان انقلاب اسلامی که همه عمر خود را صرف خدمت به مردم و دفاع از ارزشهای بلند اسلام ناب کرد، موجب تاسف و تأثر عمیق شد.
اسلام سرمایه‌ ای بی نظیر، جمهوری اسلامی مجاهدی دیرین و مدیری از تبار اعتدال و امید را از دست داد، و تاریخ ایشان را به عنوان یکی از مجاهدین تحقق راه حق و از بنیانگذاران شجره طیبه جمهوری اسلامی برخواهد شمرد، عمر پر برکت آن بزرگوار سرشار از تلاش برای پیروزی انقلاب اسلامی، نگاهداشت آن، فرماندهی هشت ساله دفاع مقدس، سردار سازندگی ایران اسلامی، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری بود.
و چه زیبا است توصیف مقام معظم رهبری در خصوص آن عزیز: هوش وافر و صمیمیت کم‌ نظیر او در آن سالها، تکیه ‌گاه مطمئنی برای همه‌ کسانی که با وی همکار بودند به ویژه برای اینجانب به شمار می ‌آید.
مرحوم آیت ا... هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از ستونهای استوار و ثابت قدم نظام مقدس جمهوری اسلامی، برای مناطق آزاد ایران همچون پدری معنوی و حامی ایجاد الگوهای منطقه ای برای دست یابی به الگوهای اسلامی-ایرانی توسعه بود و سنگ بنای ایجاد مناطق آزاد این کشور در دوران ریاست جمهوری ایشان بنا نهاده شد. منطقه آزاد انزلی در دوران فعالیت خود مفتخر به حضور آن بزرگوار بود که در آخرین مرحله کلنگ احداث اسکله های مجتمع بندری کاسپین از سوی آن عزیز فقید بر زمین زده شد.
اینجانب این ضایعه دردناک را خدمت مقام معظم رهبری، خانواده محترم ایشان و مردم عزیز ایران اسلامی تسلیت عرض می نمایم و بر این باورم روح آن مرحوم با خدمات بی بدیل خود به انقلاب و جمهوری اسلامی در تمام دوره حیات پر افتخار خویش، در جوار امام شهیدان و یاران دیرین خود آرام گرفته و نظاره گر اعمال ما در تداوم مسیر پیشرفت ایران خواهد بود.


سازمان منطقه آزاد چابهار ـ عبدالرحیم کردی

 

بسم الله الرحمن الرحیم


"انا لله و انا الیه راجعون"
رحلت جانگداز حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام و رهبري و همراه راستين انقلاب اسلامی و پیوستن ایشان به مقتدای خویش حضرت امام خمینی (ره) موجب تاثر وتالم گردید.
آقاي هاشمي رفسنجاني از دوران جواني با پيوستن به نهضت اسلامي امام خميني (ره) راه مبارزه با رژيم طاغوت را پيش گرفت و پس از پيروزي، به عنوان ركني از انقلاب در استحكام ستون هاي آن مجاهدت و تلاش فراوان نمود.
 این ضایعه بزرگ را به مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، جامعه روحانیت، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، آحاد ملت ایران و خانواده ي آن مرحوم تسلیت عرض می نمایم و از خداوند متعال برای ایشان، غفران الهی و برای خانواده‌ محترمشان صبر جمیل و اجرجزیل مسئلت دارم.

سازمان منطقه آزاد قشم ـ حمیدرضا مؤمنی
"همه از خداييم و به سوي خدا مي رويم"

از شمار دو چشم یک تن کم
وز شمار خرد هزاران بیش
اينك با اندوه فراوان درگذشت مردي را به سوگ مي نشينيم كه از سالهاي دور جواني اش تا كنون راهي را پيمود كه به آن باور داشت و در اين مسير سخت و نفس گير با توكل به خدا و تلاش شگفت انگيز خود لحظه اي گام پس ننهاد بلكه استوارتر از هميشه به فراسوي باورهايش گام نهاد.
آري يكي از ديرينه ترين و نزديك ترين ياران امام (ره) را امروز از دست داده ايم و اين غم بزرگي است براي ملت ايران.
آیت الله هاشمي رفسنجاني، طلبه ثروتمندي كه پيش از پيروزي انقلاب اسلامي همه ثروت و توان خويش را در راه به ثمر نشستن نهال پر خير انقلاب هزينه كرد، مورد توهين عوامل محمدرضا شاه قرار گرفت، زندان رفت و شكنجه شد ولي ايستاد. پا به پاي يار و امام خويش با نگاهي ژرف به آرمانهاي بلند دين مبين اسلام از جمله اشخاصي بود كه تاثيري مستقيم در پيروزي انقلاب اسلامي ايران داشت.
پس از پيروزي انقلاب و در روزهاي پر فراز و نشيب شكل گيري چهارچوب نظام اسلامي، از پايه ها و ستونهاي ستوار اين نظام بود.
 در جنگ تحميلي نيز با سياست در آميخته با تدبيرش آنچنان مملكت داري كرد و در تاريكترين لحظات زندگي مردم، چراغ را روشن نگاه داشت  و اين مجاهدت بر هيچكسي پوشيده نيست.
يار و ياور رهبر معظم انقلاب بود و سردار سازندگي؛
خبره بود و رييس مجلس خبرگان؛
همراه مردم بود و رييس تشخيص مصلحت نظام.
آیت الله هاشمی رفسنجانی هیچ زحمتی برای انقلاب اسلامی نبود و نداشت، بلکه او همیشه رحمت بود و کرامت.
اوخود را فدای انقلاب کرد تا انقلاب حفظ شود .
فقدان هاشمی برای انقلاب اسلامی غیرقابل جبران و جایگزین است.
اكنون مردم بزرگ ايران و در کنار آنها مردم شریف جزیره قشم با از دست دادن بزرگ مرد همواره در ياد ماندني ايران زمين،  سه روز را در عزای عمومی به سر خواهند برد . من نيز به سهم خويش اين اندوه بزرگ را به همه مردم ديندار جزيره قشم تسليت مي گويم و براي روح بلند آيت الله اكبر هاشمي رفسنجاني آرامش ابدي مسئلت دارم.      

سازمان منطقه آزاد کیش ـ علی اصغر مونسان
انالله و انا الیه راجعون
ارتحال جانسوز یاور صدیق امام و رهبری، مجاهد نستوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، بیت معزز ایشان و ملت شریف ایران تسلیت و تعزیت عرض می کنم.
خداوند این عالم عالیقدر را که تمام عمر پر برکت خود را صرف به ثمر رسیدن و حفظ انقلاب بزرگ اسلامی ایران کرده است، با امام راحل و شهدای انقلاب محشور کند و به خاندان مکرم ایشان صبر و شکیبایی عنایت فرماید.   

سازمان منطقه آزاد ماکو ـ حسین فروزان

انالله و انا الیه راجعون
انقلاب اسلامی هیچگاه مجاهدت و بزرگ منشی های یار دیرین امام (ره) و رهبری معظم انقلاب را فراموش نخواهد کرد؛ مردی که با بذل جان و مال در سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن، برای دفاع از حریم انقلاب اسلامی و مکتب آزادی بخش اسلام و میهن تلاش و مجاهدت کرد و علی رغم تمام نامهربانی ها دم برنیاورد و در پشتیبانی از امام و رهبری صادقانه تلاش کرد.
ایشان به عنوان یکی از ستون های اصلی انقلاب اسلامی در تحقق قدرت جمهوری اسلامی در دهه چهارم انقلاب، نقش تاثیرگذاری ایفا کردند و به عنوان سردار سازندگی، زمینه های توسعه و پیشرفت کشور پس از سال های جنگ تحمیلی را فراهم آوردند.
امروز انقلاب اسلامی مردی را از دست داد که حضور و بیانش، دشمنان انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی را به زانو درمی آورد و امروز شاهدیم که اقتدارمان نتیجه ایستادگی مردانی چون هاشمی رفسنجانی است.
اینجانب ضمن عرض تسلیت این ضایعه به پیشگاه ملت شریف ایران، مقام عظمای ولایت، حضرت آیت الله خامنه ای ( مد ظله العالی)، دولت محترم تدبیر و امید و شخص جناب آقای دکتر روحانی و بیت مکرم ایشان، علو درجاتشان را از خداوند متعال خواهانم.
برچسب ها : مناطق آزاد
میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.