شنبه 29 مهر 1396

آخرین اخبار

آغاز فعالیت دفتر کنسولگری عراق در آبادان

آغاز فعالیت دفتر کنسولگری عراق در آبادان
مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: روادید زائران اربعین حسینی در 34 دفتر مجاز در آبادان و خرمشهر انجام می شود.

به گزارش فرینا، ناصر حویزاوی افزود: صدور روادید به صورت انفرادی و گروهی پس از ثبت نام در سامانه سماح در 34 دفتر مجاز که از سوی منطقه آزاد اروند معرفی شده است انجام می شود.

حویزاوی گفت: با هماهنگی با مدیریت توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند برای کاربران دفاتر معرفی شده کلاس ها و دوره های کار با سامانه سماح برگزار شده و کد امنیتی دریافت کرده اند.

وی افزود: 34 دفاتر در مناطق مختلف شهرهای آبادان و خرمشهر آماده ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی هستند.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: دفتر کنسولگری عراق در آبادان راه اندازی شده و روادید زائران اربعین حسینی در مدت 48 تا 72 ساعت صادر می شود.

حویزاوی از زائران و مشتاقان حضور در پیاده روی اربعین حسینی خواست تا از طریق دفاتر و مراکز مجاز روادید تهیه کنند و افزود: برای شرکت در اربعین حسینی داشتن بیمه نامه و روادید الزامی است.

وی گفت: صدور ویزای عراق فقط از طریق این دفاتری که اسامی آنها از سوی سازمان منطقه آزاد اروند اعلام خواهد شد و طبق نرخ مصوب سازمان حج و زیارت صادر می شود.

حرکت کاروان های اربعین حسینی به سمت پایانه های مرزی چذابه و شلمچه تا 15 روز قبل از اربعین شروع و بازگشت آنان تا سه روز پس از اربعین حسینی ادامه دارد.

در اربعین پارسال حدود 430هزار زائر از مرز چذابه و 650هزار زائر ایرانی و اتباع خارجی از طریق مرز شلمچه راهی کربلای معلی و نجف اشرف شدند.


برچسب ها : منطقه آزاد اروند
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.