شنبه 29 مهر 1396

آخرین اخبار

بررسی نحوه اجرای مقررات اشتغال در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

بررسی نحوه اجرای مقررات اشتغال در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
نحوه اجرای مقررات اشتغال در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در نشستی در تهران بررسی شد.

به گزارش فرینا، در این نشست که با حضور حجت الاسلام زم معاون فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد؛ نحوه اصلاح مقررات اشتغال نيروي انساني، بيمه و تامين اجتماعي در مناطق آزاد و ويژه اقتصادي كشور و پرسش و پاسخ در زمينه روابط كار از جمله مواردي است كه در اين نشست مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
حجت الاسلام زم، معاون فرهنگي و اجتماعي دبيرخانه شورايعالي در این نشست گفت: هدف از برگزاري اين نشست ها هم نظري و هم آرايي براي رفع نواقص قانون كار و اشتغال در مناطق آزاد و ويژه اقتصادي كشور است.
وی تاکید کرد: ما بدنبال ايجاد تحول و دگرگوني در اقتصاد مناطق آزاد و ويژه اقتصادي كشور هستيم و قوانين كار و اشتغال در مناطق آزاد و ويژه اقتصادي بايد به صورت چندضلعي نگارش شود.
زم ادامه داد: در تدوين قوانين كار و اشتغال در مناطق بايد منافع تمام ذي نفعان را در نظر بگيريم.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت اقتصادی در کشور به یک دغدغه تبدیل شده است گفت: عواملي كه مانع از ايجاد فضاي اقتصاد معتدل در مناطق آزاد و ويژه اقتصادي كشور مي شود موضوع ماليات، قوانين مالياتي، قانون كار و مقررات بيمه و تامين اجتماعي در اين مناطق است.
محسن پوراحمدي مدير امور حقوقي دبيرخانه شورايعالي در این نشست گفت: با همكاري شوراي راهبردي اشتغال دبيرخانه شورايعالي مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آسيب شناسي این حوزه در مناطق انجام شد.
پوراحمدی گفت: اجراي ماده (١٠) قرارداد كار در قوانين و مقرارات مناطق آزاد و ويژه اقتصادي و همچنين بحث بكارگيري سرپرستان كار در اين مناطق از جمله اقداماتي است كه در اين مدت انجام شده است.
چهارمين نشست شوراي اشتغال و تامين اجتماعي با حضور معاون فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور و سرپرستان واحدهاي كار و اشتغال مناطق آزاد و ويژه اقتصادي در كشور در تهران برگزار شد.

برچسب ها : مناطق آزاد
میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.