شنبه 27 آبان 1396

آخرین اخبار

قائم مقام وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تودیع و معارفه شدند

قائم مقام وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تودیع و معارفه شدند
قائم مقام وزیر نفت گفت: در دوره مسئولیت بنده در شرکت ملی صنایع پتروشیمی کارهای بنیادی و زیرساختی انجام شده است که آثار آن در بلندمدت مشاهده خواهد شد.

به گزارش فرینا، مرضیه شاهدایی در آیین معارفه خود به عنوان قائم مقام وزیر نفت با قدردانی از اعتماد وزیر نفت به انتصاب ایشان در این سمت افزود: امیدوارم که بتوانم در مسئولیت جدید خود سربلند و روسفید باشم و ثابت کنم که شایسته انجام این وظیفه هستم.

شاهدایی با اشاره به این که همه تلاش خود را کردم تا در دوره مسئولیتم در شرکت ملی صنایع پتروشیمی موارد را در چارچوب قانون حل و فصل کنم، افزود: اما محدودیت‌های بسیاری در رفع برخی از موانع وجود داشت.

وی ادامه داد: همه تلاشم این بود که وظایف خود را در شرکت ملی صنایع پتروشیمی براساس توصیه‌های مقام معظم رهبری منطبق بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و رویکردهای دولت انجام دهم.

قائم مقام وزیر نفت با تأکید بر اهمیت موضوع تعهد به توسعه پایدار که در شرکت ملی صنایع پتروشیمی دنبال کرده است، گفت: حمایت مسئولانه از محیط زیست، حمایت از رشد و ارتقای توانمندی‌های کشور، تعهدهای مسئولیت اجتماعی در کشور، رعایت حقوق ذینفعان در صنعت، پایبندی، صداقت و رعایت اصول اخلاق حرفه ای و شفاف سازی از مواردی هستند که سعی کردم در این شرکت نهادینه شود.

شاهدایی با رشد ۹ درصدی تولید محصولات پتروشیمی در فاصله زمانی ۲۰ ماه گذشته افزود: افزایش ۱۱ درصد حجم و ارزش صادرات و همچنین ۱۶ تا ۱۷ درصد فروش داخلی این محصولات نیز در این بازه زمانی محقق شده است.

 

افتتاح ۱۱ طرح پتروشیمی

قائم مقام وزیر نفت، کمک و نظارت بر اجرای پروژه‌های در حال اجرا را از اقدام‌های اساسی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دوره مدیریت خود دانست و گفت: افتتاح ۱۱ طرح در سال های ۹۵ و ۹۶ از جمله این اقدام‌هاست که چهار طرح نیز هم اکنون در شرف راه اندازی هستند.

شاهدایی با اشاره به اقدام شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای رفع موانع تولید در دوره پسابرجام به منظور استفاده از فرصت‌های سرمایه گذاری در ایران و جذب سرمایه خارجی افزود: در این مسیر، تفاهم‌نامه‌هایی با شرکت‌های بزرگ از جمله بیاسف، توتال، شل، ایرلیکوئید و لینده را نام برد که در مرحله مطالعه امکان سنجی هستند.

وی با بیان این که برنامه ششم توسعه در صنعت پتروشیمی براساس سیاست‌ها و رویکردهای وزارت نفت تدوین شده است، گفت: انسجام میان شرکت‌های خصوصی با محوریت قرار دادن شرکت ملی صنایع پتروشیمی از جمله اقدام‌هایی بود که در این دوره انجام شد.

قائم مقام وزیر نفت با اشاره به روند کاهش نیروی انسانی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی به دلیل بازنشستگی‌های صورت گرفته، ادامه داد: در این شرکت سعی شد از کار گروهی و خردجمعی استفاده شود و آموزش‌های مدیریتی و تخصصی که سال‌ها به فراموشی سپرده شده بود، به جدیت پیگیری و دنبال شد.

شاهدایی با اشاره به تأکید موضوع شایسته سالاری، جانشین پروری و جوانگرایی از سوی وزیر نفت گفت: در یک سال گذشته، آموزش‌های لازم به مدیران رده‌های بالای سازمانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی داده شده است که با جابجایی مدیران و یا بازنشستگی، نیروهای باتجربه و آموزش دیده در این شرکت حضور داشته باشند.

وی به استفاده از بانوان توانمند و شایسته در شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: هشت سمت مدیریتی در رده بالا به بانوان در این شرکت سپرده شده که هفت نفر از ایشان در دوره مسئولیت بنده انجام شد.

آیین معارفه مرضیه شاهدایی، قائم مقام وزیر نفت و سیدرضا نوروززاده، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با حضور معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، شهیندخت مولاوردی، دستار ویژه رئیس جمهوری در حقوق شهروندی، بیژن زنگنه، وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد صنعت نفت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.


آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.