جمعه 24 آذر 1396

آخرین اخبار

ارس نمونه ای موفق در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی

ارس نمونه ای موفق در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی
استاندار آذربایجان شرقی در بازدید از منطقه آزاد ارس، گفت: راه اندازی کارخانه های دانش بنیان در ارس مصداق بارز اقتصاد مقاومتی بوده و قابل مشاهده است.

به گزارش فرینا، مجید خدابخش بعد از بازدید از کارخانه دنیلی تولیدکننده کفش های برند ایتالیایی افزود: این کارخانه با بهره گیری از دانش روز دنیا و اشتغالزایی 250 نفری و برنامه برای صادرات به 7 کشور، نمونه ای از تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در ارس است.

خدابخش همچنین در حاشیه بازدید از مجموعه گلخانه ای ارس تارلا امین گفت: این مجموعه دانش بنیان توانسته با کاهش مصرف آب به یک چهلم و افزایش 10 برابری تولید و اشتغالزایی 400 نفری تعریفی از اقتصاد مقاومتی را در این منطقه بوجود آورد.

وی ضمن تشکر از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ارس توان تبدیل شدن به قطب تولید و اشتغال را دارد، ادامه داد: شاید در 4 سال آینده ارس بعنوان الگوی موفق با نرخ بیکاری پایین معرفی شود.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: ارس نعمت بزرگی بوده و شاید بتوان گفت صنعتی ترین منطقه آزاد ایران است.

خدابخش هدف از سفر به شهرستان جلفا و ارس را بازدید از پروژه های زیربنایی در حوزه آب شرب و کشت و زرع و بازدید از پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی عنوان کرد.
 

برچسب ها : منطقه آزاد ارس
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.