چهارشنبه 02 اسفند 1396

آخرین اخبار

موفقیت ایدرو در فروش لوله های مصرفی نفت و گاز در صد روز نخست دولت دوازدهم

موفقیت ایدرو در فروش لوله های مصرفی نفت و گاز در صد روز نخست دولت دوازدهم
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) توانست به رشد حدود 150 درصدی فروش لوله‌های مصرفی صنعت نفت و گاز تا پایان آبان ماه (صد روز نخست دولت دوازدهم) دست یابد.

به گزارش فرینا، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در یکصد روز اول استقرار دولت دوازدهم اقداماتی در حوزه های صنعت خودرو و قطعه سازی، ریلی، دریایی، فولاد، نفت و گاز و انرژی، هوایی و توسعه صنعتی داشت.

این سازمان در برخی از پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده به رکوردهای تولید دست یافته است که یکی از این پروژه ها، دستیابی به رشد حدود 20 درصدی تولید خودرو تا پایان آبان ماه 1396 بود.

در این مدت ایدرو در پیگیری و پیشبرد 19 طرح سرمایه‌گذاری صنعتی با حجم سرمایه‌گذاری حدود 98 هزار میلیارد ریال پیشرفت چشمگیری داشت که می توان به تحقق بیش از 75 درصدی پیشرفت فیزیکی پروژه فاز 14 پارس جنوبی، تاسیس شرکت توسعه صنایع نفت و گاز گسترش ایرانیان و آغاز عملیات اجرایی پروژه «یی اند پی» در بخش نفت و گاز طرح تولید خودرو با مشارکت رنو فرانسه اشاره کرد.

از دیگر اقدامات سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) انعقاد هشت قرارداد و تفاهم نامه برای اجرای طرح های صنعتی از جمله امضای تفاهم نامه با شرکت گازپروم در زمینه‌ همکاری در حوزه انرژی و یا امضای تفاهم نامه بین ایدرو و سازمان توسعه و تجارت باسک برای توسعه همکاری بین شرکت های ایرانی و ایالت باسک اسپانیا به منظور الگوبرداری از برنامه موفق اجراشده‌ 2طرف و ابزارهای دولت برای حمایت از اهداف علمی، فناورانه و نوآوری است.

همچنین از طریق اتصال پژوهشکده میکروالکترونیک و ... با موسسه های تحقیقاتی باسک نظیر موسسه تکنالیا و پارک های تحقیقاتی باسک همکاری شد.

در یکصد روز اول دولت دوازدهم حدود 12 هکتار از زمین های منطقه ویژه اقتصادی گرمسار به پنج سرمایه گذار، واگذار و قرارداد آن منعقد شد.

همچنین برگزاری 2 میلیون و 285 هزار نفر ساعت آموزش شامل دوره‌های تخصصی و کاربردی و دوره‌های عالی در راستای طرح پرورش مدیران در کلاس جهانی از دیگر اقدامات این سازمان در یکصد روز نخست دولت دوازدهم به شمار می رود.

گفتنی است؛ رییس جمهوری هفتم آذرماه در گفت وگوی تلویزیونی با مردم، گزارش صد روزه عملکرد دولت دوازدهم را ارایه کرد.

وی از وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای زیرمجموعه دولت نیز خواست گزارش صد روزه عملکرد خود را منتشر کنند.


آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.