پنجشنبه 28 دی 1396

آخرین اخبار

حمایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی از بخش خصوصی

حمایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی از بخش خصوصی
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به حمایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی از منابع بخش خصوصی گفت: این شرکت موانع توسعه این صنعت را شناسایی کرده و برای برطرف کردن آن می‌کوشد.

به گزارش فرینا، سیدرضا نوروززاده در آیین روز صنعت پتروشیمی با اشاره به این که در کنار توسعه در کشور، ابزار آن نیز باید تعریف شود، افزود: همزمان با فعالیت‌های توسعه‌ای در صنعت پتروشیمی، قوانین را نیز باید در نظر داشت تا پیشرفت این صنعت با شتاب بیشتری انجام شود.

نوروززاده با تأکید بر این که شرکت ملی صنایع پتروشیمی باید در قالب مشارکت با بخش خصوصی کار کند، گفت: این شرکت حافظ منابع بخش خصوصی است و با شناسایی موانع توسعه این صنعت، برای رفع آن می‌کوشد.

وی با اشاره به این که هزینه احداث پتروشیمی‌های اولیه در کشور بسیار بالا بوده است، تصریح کرد: اما باید توجه کرد که اگر این صنعت در کشور شکل نمی گرفت و یا این که توسعه نیابد، زمینه توسعه نیروی انسانی نیز در کشور صورت نمی‌گیرد.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی، واحدهای تولیدی و تحقیقاتی باید تشکیل یک مثلث برای انجام پروژه های توسعه‌ای بدهند، اظهار کرد: مرکز پژوهش و تحقیقاتی باید پل ارتباطی صنعت و دانشگاه‌ها باشد.

نوروززاده افزود: این شرکت به دلیل داشتن نقش حاکمیتی، در انجام پروژه‌های توسعه ای، شریک خواهد بود و هرچه ریسک انجام پروژه بالاتر رود، تعهد این شرکت نیز بالاتر می‌رود اما در صورت به نتیجه رسیدن پروژه، همه منفعت آن برای سرمایه‌گذار حفظ می‌شود زیرا شرکت ملی صنایع پتروشیمی تنها به دنبال توسعه این صنعت است؛ نتیجه این راهکار، گسترش فناوری و ثبت یک لیسانس است.

وی با بیان این که ایران هم اکنون توان پیشرفت های علمی بالا را دارد، گفت: برای رشد صنعت پتروشیمی باید توسعه فناوری های عملیاتی را نیز داشته باشیم.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افزود: شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ایفای نقش حاکمیتی، حمایتی و تسهیل‌گری در گسترش بخش خصوصی، زمینه رشد این صنعت را ایجاد می‌کند.


آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.