پنجشنبه 28 دی 1396

آخرین اخبار

افزایش صادرات از بندر خرمشهر به کشور عراق

افزایش صادرات از بندر خرمشهر به کشور عراق
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: طی ۹ ماهه سال جاری ۶۲۶ هزار و ۲۲۸ تن کالا از بندر خرمشهر به کشور عراق صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۹۰ برابری دارد.

به گزارش فرینا، محمد محسنی در خصوص عملکرد ۹ ماهه بزرگترین بندر آزاد تجاری ایران افزود:  از ابتدای سال جاری تاکنون حجم تخلیه و بارگیری کالا در بندرخرمشهر با رشد ۹۴ درصدی به بیش از یک میلیون و ۴۵۲هزار و ۷۲۱ تن رسیده است.
از این میزان ۴۲۵ هزار تن به تخلیه و یک میلیون و ۲۷ هزار و ۷۰۱ تن به بارگیری اختصاص دارد که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب رشد ۴ و۲۰۱ درصدی را نشان می دهد.
محسنی در خصوص میزان صادرات به کشورهای عراق و کویت گفت: طی این مدت ۶۲۶ هزار و ۲۲۸ تن کالا به عراق و ۳۰۶ هزار ۶۰۱ تن کالا به کویت صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب از افزایش ۹۰ برابری و ۱۳ درصدی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه عمده بار صادراتی شامل مصالح ساختمانی، مواد معدنی، تره بار و خوراک دام است، گفت: طی ۹ ماهه گذشته  بیش از ۶۳۴ هزار و ۹۹۷ تن کلینکر از بندرخرمشهر به کشورهای کویت و عراق بارگیری شده است که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته نشان از افزایش ۱۸۰ برابری دارد.
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: با راه اندازی خط کشتیرانی بندرخرمشهر صحار عمان که اوایل هفته جاری انجام شد، میزان صادرات غیرنفتی از بندرخرمشهر به کشورهای حاشیه خلیج فارس افزایش پیدا کند. از ابتدای سال جاری تا کنون تخلیه و بارگیری۶۸ هزار و ۷۷۱ TEU  کانتینر به ثبت رسیده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۹ درصدی را نشان می دهد.
محسنی میزان ترابری مسافر طی۹ ماهه سال جاری از طریق پایانه بین المللی خلیج فارس بندرخرمشهر را ۲۲۳ هزار و ۳۹۸ نفر اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان از رشد ۲۳ درصدی دارد. طی این مدت تخلیه و بارگیری خودرو با رشد ۲۸ درصدی به بیش از ۱۱ هزار و ۱۶۷ دستگاه رسیده است.


 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.