یکشنبه 06 اسفند 1396

آخرین اخبار

برگزیدگان دومین دوره مسابقات ماراتن بین المللی جزیره قشم معرفی شدند

برگزیدگان دومین دوره مسابقات ماراتن بین المللی جزیره قشم معرفی شدند
مدیر کل ورزش و جوانان منطقه آزاد قشم گفت: دومین دوره مسابقات ماراتُن بین المللی در جزیره قشم با حضور 348 ورزشکار این رشته از ایران و کشورهای آلمان، انگلستان، ترکیه و فرانسه برگزار و نفرات برتر آن مشخص شدند.

به گزارش فرینا، صابر قهرمانی با اعلام این مطلب افزود: ورزشکاران در این ماراتُن مسیر خود را از روستای سلخ شروع کردند که با دویدن مسافت بین روستاهای سَلَخ، گَمبرون، گوران، دوربنی، مَلِکی و طَبل از پدیده های زمین شناختی و ژئوسایت های بام قشم گذشتند و با دره تندیس ها، تنگ چشمه، دره شور، چاکاویر، گنبد نمکدان و ژئولینک های جزیره قشم آشنا شدند.
قهرمانی ادامه داد: این مسابقات در 2 قسمت مسیر ٣٠ کیلومتر با متوسط ٤٥٠ متر صعود و مسیر 60 کیلومتر با میزان تقریبی ٩٠٠ متر صعود و در 2 بخش مردان و زنان آغاز شد.
وی بیان داشت: در قسمت مسیر 30 کیلومتر و در بخش آقایان 47 دونده به رقابت پرداختند و در پایان سیاوش سعدی منش، حسین معین الدین و مرتضی ناصری به ترتیب رتبه های اول تا سوم را از آن خود کردند.
مدیرکل ورزش جوانان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: در این قسمت و در بخش زنان نیز 11 ورزشکار شرکت کردند که فاطمه شرقی و نگین آیرملو توانستند مقام دوم مشترک را به دست بیاورند.
وی افزود: در قسمت 60 کیلومتر نیز 214 نفر در بخش مردان با هم رقابت کردند که «موریس هیدی» از آلمان اول شد و محمد صفری و اکبر نقدی نیز به ترتیب به رتبه های بعدی نائل شدند.
قهرمانی گفت: در همین قسمت و در بخش زنان 76 ورزشکار در مسابقه شرکت کردند و در پایان «جو موک» از انگلستان و نازنین فانی یزدی به مقام دوم مشترک دست یافتند.
او اظهار کرد: معرفی و ترویج مناسب جاذبه های جزیره قشم، توسعه و توزیع سفرها به ویژه تورهای گردشگری و ورزشی در این جزیره از جمله اهداف برگزاری این مسابقات است.

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.