پایگاه خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران

تاریخ: 22 دی 1395

برگزاری مراسم گراميداشت مرحوم آيت الله هاشمی رفسنجانی در قشم

به گزارش فرینا، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی زم در مراسم گرامیداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در قشم افزود: به لطف خدا، ایران بعد از آیت الله هاشمی حتما یک ایران بیدار تر و هوشیار تر از دوران حیات آن بزرگمرد خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین زم گفت: امروز کسانی که تا قبل از وفات آیت الله هاشمی او را بی نام، بی یار و بی نشان می خواندند در نبودش با غم و غصه از فضل، دانش، پاکی و قدرت بی مثال او در اداره کشور سخن می گویند.

وی، از سعه صدر و بردباری های آیت الله هاشمی رفسنجانی در برابر ناملایمتی ها به عنوان یکی از ویژگی های منحصر به فرد وی یاد کرد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: اصلی ترین دستاورد انسان عاقبت به خیری است که در پرتو یک راه طولانی و کیفی و توکل به خدا کسب می شود و هاشمی از این نعمت برخوردار شد.

حجت الاسلام والمسلمین زم افزود: کسانی که تا دیروز مال و منال و دارایی آیت الله هاشمی را زیر سوال می بردند امروز همه از فضل و کرم و هزینه کردن سرمایه هاشمی برای پیروزی انقلاب سخن می گویند و این گواه از سلامت این بنده صالح خدا دارد که به  لطف حضرت دوست در کمترین زمان ممکن برای بدخواهانش روشن شد.

وی گفت: همانگونه که امیرکبیر با پایه گذاری دارالفنون در کشور به فکر ارتقای سطح علمی کشور بود، آیت الله هاشمی رفسنجانی هم با ایجاد یکی از مهمترین مراکز علمی تلاش وسیعی برای بالا بردن سطح علمی جوانان و نوجوانان را رقم زد.


معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: سطح سرانه مطالعه کشور ما به ۱۳ دقیقه رسیده که بسیار خطرناک است و همه باید تلاش کنیم ایران را از این خطر دور کنیم.


به گفته حجت الاسلام و المسلمین زم، گفتمان آیت الله هاشمی رفاه و توسعه از مسیر اعتدال است و هیچ منافاتی با نگاه اسلام عزیز ندارد.


معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: آیت الله هاشمی تلاش کرد از طریق مذاکره با دنیایی که علیه کشورمان موضع سرسختانه ای گرفته بود؛ مسیر را با گفتمان اعتدالی به سمت موفقیت در مسئله برجام تغییر دهد.

روتیتر: با حضور حجت الاسلام والمسلمين زم؛
نوع موضوع: خبر
نوع خبر: تولیدی
عکاس