پایگاه خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران

تاریخ: 22 دی 1395

آیت الله هاشمی ستون اصلی نظام بود

به گزارش فرينا، شیخ عبدالرحیم خطیبی افزود: در حقیقت آیت الله هاشمی رفسنجاني (ره) ستاره درخشان انقلاب اسلامی بود که با رفتن خود ملت ایران و حتی جهانیان را به شگفتی و اندوه واداشت.

شیخ خطیبی گفت: سخن گفتن درباره آیت الله هاشمي رفسنجانی به عنوان یک انسان بی نظیر و بی بدیل که ابراهیم وار خودش؛ خانواده اش و آبرویش را در برابر همه ناملایمتی ها فدا کرد و بهشتی وار زیست و بهشتی وار سفر کرد بسیار سخت و دشوار است.


وی افزود: ارتحال ناگهانی وی فرصت حلالیت مخالفانش را که سال ها علیه او بی مهری و بی انصافی کردند از آنان گرفت هر چند او از چهره هایی بود که همه را بخشیده است.


امام جمعه اهل سنت قشم ادامه داد: اشک میلیون ها انسان در غم هجران وی؛ پیام رهبری نظام و جایگاه دفن آیت الله هاشمی در کنار معمار کبیر انقلاب نشان از جایگاه ویژه وی در پیشگاه مردم و نظام داشت.


شیخ خطیبی از توکل قوی آيت الله هاشمی و پیش بینی ها، نصایح و آینده نگری او به عنوان امتیازات جهان بینی قوی هاشمی و اخلاص و صداقت در گفتار و رفتار وی نام برد‌.


وي افزود: حلم و شکیبایی هم از ویژگی های بزرگمردی است که در برابر سختی ها و تهمت ها با قامتی استوار ایستاد و از نظام و انقلاب حمایت کرد.


امام جمعه اهل سنت قشم گفت: آيت الله هاشمی رفسنجانی اعتدال و اصلاحات را که برگرفته از آیات قرآنی است برای پیشرفت مردم و نظام می خواست و یکپارچگی ملت و مسئولان آرزوی او بود.


شیخ خطیبی افزود: بسیاری از دلواپسان براساس احساسات سخن می گویند و تصمیم گیری می کنند اما شخصیتی همچون آیت الله رفسنجانی با دور کردن هوای نفسانی از خود براساس عقلانیت و واقعیت سخن می گفت و دلسوز حقیقی نظام بود.


وی افزود: مدیریت فکر، مدیریت اعضا و جوارح، مدیریت شهوات و مدیریت افکار چهار عنصر مهم برای سالم زیستن است که مرحوم هاشمی رفسنجانی خود را به این صفات آراسته بود.


امام جمعه اهل سنت قشم گفت: سخنان آيت الله هاشمی رفسنجاني در بخش عدالت اجتماعی در دو دهه اول انقلاب را باید سرلوحه برنامه ها قرار دهیم.

روتیتر: امام جمعه اهل سنت قشم:
نوع موضوع: خبر
نوع خبر: تولیدی
عکاس