اخبار مناطق آزاد

الحاق 40 هکتار از اراضی استحصالی بنادر و دریانوردی استان گیلان

40 هکتار به مجموع زمین های حوزه بندری منطقه آزاد انزلی که علاوه بر امکان ارائه خدمات بندری و ترانزیتی از قابلیت بهره برداری در زمینه فرآوری کالا نیز برخوردار است، اضافه شد.

تخصیص 70 میلیارد ریال اعتبار برای دفع آب های سطحی شهر قشم

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از اقدامات دردست اجرای دو طرح دفع آب های سطحی شهر قشم به سمت دریا با بیش از 70 میلیارد ریال اعتبار خبر داد.

معافیت مالیاتی ۲۰ ساله؛ مهمترین مشوق جذب سرمایه گذار در مناطق آزاد کشور

به استناد ماده 13 اصلاحی قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی؛ اشخاص حقیقی و حقوقی که در منطقه به انواع فعالیتهای اقتصادی اشتغال دارند، نسبت به هر نوع فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد از تاریخ بهره برداری مندرج در مجوز به مدت بیست سال از پرداخت مالیات بر درآمد و دارایی موضوع قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده معاف خواهند بود.

فقط مناطق آزاد برای معافیت مالیاتی اضافه‌اند!؟

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در واکنش به جریان اصلاح و حذف معافیت‌های مالیاتی در این مناطق گفت: چرا باید در شرایط موجود با حذف مشوق‌ها، سرمایه‌گذاران را فراری داده و به سمت فرش قرمزی که چند کیلومتر آن طرف‌تر برای آنها پهن شده سوق دهیم، آیا در بین این همه استثناء و معافیت از مالیات فقط باید مناطق آزاد حذف شوند؟

صادرات 120 میلیارد دلاری از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق‌ آزاد و ویژه اقتصادی گفت: حدود 120 میلیارد دلار صادرات در شش سال عمر دولت های یازدهم و دوازدهم، از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به کشورهای جهان داشتیم. 

مدیران مناطق آزاد برنامه ریزی ویژه‌ای برای افزایش صادرات انجام دهند/ تصویب صورت‌های مالی سال ۹۷ سازمان‌های مناطق آزاد اروند، انزلی، ارس، کیش، قشم و ماکو

جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی عصر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

منطقه آزاد مغری نقطه همکاری استراتژیک ارمنستان و ایران

ایجاد منطقه آزاد اقتصادی در مغری برای هر دو کشور ارمنستان و ایران حائز اهمیت است، زیرا در مرز ایران قرار دارد و این به‌عنوان انگیزه دیگری برای تشدید روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور و در نتیجه تقویت همکاری‌های موجود خواهد بود.

شورای عالی مبارزه با پولشویی منطقه آزاد کیش شکل گرفت

شورای عالی مبارزه با پولشویی منطقه آزاد کیش به فاصله دو هفته پس از رونمایی منشور مبارزه با فساد این منطقه، تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرد.

سومین همایش توسعه صادرات منطقه آزاد ماکو برگزار می شود

سومین همایش توسعه صادرات را با رویکرد بازاریابی نوین در صادرات و با هدف حمایت از تولید کنندگان و صادر کنندگان و تسهیل و توسعه صادرات و در راستای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی 12 آبان ماه 98 برگزار می شود.

فهرست کالای همراه مسافر مناطق آزاد اعلام شد

سهمیه و فهرست کالای همراه مسافر مناطق آزاد توسط گمرک اعلام شد.
1 - 10 of 546

آخرین اخبار آرشیو