اخبار مناطق آزاد

معافیت مالیاتی مناطق آزاد حذف نمی‌شود

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با انتقاد از اظهار نظر بعضی مسئولان دولتی اعلام کرد: موضوع حذف معافیت‌های مالیاتی مناطق آزاد در هیچ محفل رسمی دولتی و قانونگذاری مطرح نیست و در قانون منطقه آزاد، بازه زمانی ۲۰ ساله برای معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده است. 

مکران؛ ساحل آرامش صنایع فولادی

بر اساس برنامه های دولت و در راستای کاهش وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی سواحل مکران در قالب منطقه آزاد تجاری و اقتصادی چابهار به قطب معدن و صنایع معدنی کشور تبدیل خواهد شد.

اختصاص ۴۳ میلیون دلار ارز نیمایی به فعالین اقتصادی جزیره کیش

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: در راستای تسهیل ایجاد بانک آفشور، پس از سفر رئیس کل بانک مرکزی به کیش مقرر شد سرمایه اولیه تشکیل بانک‌های آفشور که بر اساس آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار بانک مرکزی ۱۰۰ میلیون یورو است، کاهش یابد.

واردات اولین محموله پیش اظهاری دام زنده در گمرک منطقه آزاد انزلی

ناظر گمرکات استان گیلان از ورود و ترخیص اولین محموله واردات بصورت پیش اظهاری شامل دام زنده در گمرک منطقه آزاد انزلی خبر داد.

ضرورت رعایت مسائل زیست محیطی در توسعه مکران

منطقه آزاد چابهار به واسطه برخورداری از مزیت های ژئو استراتژیک و دسترسی به آبهای آزاد و زیر ساخت بندری از ظرفیت لازم برای تبدیل شدن به هاب صنایع فولادی را همچون منطقه ویژه خلیج فارس برخوردار است.

عبور ریل توسعه از سواحل مکران

منطقه آزاد چابهار به واسطه دسترسی به آبهای آزاد و همچنین نزدیکی با کشورهایی همچون هند ، پاکستان و افغانستان از موقعیت ژئوپولیتک برخوردار بوده و دولت همواره قصد داشته از این منطقه به عنوان یکی از قطب های توسعه اقتصاد معدن و صنایع معدنی کشور بهره گیری کند.

افزایش 10 برابری ظرفیت تخلیه و بارگیری اسکله بهمن

معاون امور فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با اتمام طرح توسعه ای اسکله بهمن قشم، ظرفیت تخلیه و بارگیری این اسکله تجاری 10 برابر می شود.

حذف معافیت مالیانی 20 ساله در مناطق آزاد مغایر با شعار رونق تولید است

رییس هیأت مدیره شهرک صنعتی شماره یک منطقه آزاد انزلی گفت: تلاش به منظور حذف یا مشروط نمودن معافیت مالیاتی 20 ساله فعالین های اقتصادی در مناطق آزاد ضربه به اصل قانون مناطق آزاد و مغایر با شعار رونق تولید است.

توضیحاتی پیرامون تحلیل مرکز پژوهش‌ها از معافیت مالیاتی مناطق آزاد

دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی توضیحاتی پیرامون تحلیل مرکز پژوهش‌های مجلس درباره معافیت مناطق آزاد تجاری و صنعتی از نظام مالیات بر ارزش افزوده ارائه کرد.

دستورالعمل نحوه تشویق کارکنان دبیرخانه شورایعالی تهیه شد

سرپرست معاونت توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از نگارش و تهیه «دستورالعمل نحوه تشویق کارکنان» در این دبیرخانه خبر داد.
11 - 20 of 546

آخرین اخبار آرشیو