نرخ 8 درصدی بیکاری در قشم

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم از نرخ 8 درصد بیکاری در این منطقه به عنوان یک آمار قابل قبول در کنار فعالیت تمام وقت بیش از 51 هزار نیروی کار در قشم نام برد.
به گزارش فرینا، میثم رفیع پرهیزکار، گفت: از مجموع 51 هزار و 304 شاغل تمام وقت، 16 هزار و 230 نفر در بخش بازرگانی، 15 هزار و 90 نفر در حوزه ساختمان، 11 هزار و 19 نفر در بخش صنعت، شش هزار و 336 نفر در کشاورزی، دامپروری و شیلات، یک هزار و 963 نفر در صنعت گردشگری و 666 نفر هم در بخش خدمات فعالیت دارند.
وی نرخ 8 درصدی بیکاری منطقه آزاد قشم در مقایسه با آمار کشوری را یک آمار قابل قبول دانست اما اظهار امیدواری کرد که این آمار با توجه به غیردائمی بودن بعضی از مشاغل، به رقمی پائین تر از میزان فعلی برسد.
به گفته معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم، هم اکنون 118 نفر در قشم از بیمه بیکاری استفاده می کنند و امیدواریم براساس سیاست توسعه همه جانبه شاهد اشتغال پایدار و توسعه همه جانبه در نقاط مختلف جزیره قشم باشیم.
وی از تفاهم نامه تولید نیروی متخصص در قشم با مشارکت سازمان فنی و حرفه ای که از سال گذشته در این جزیره آغاز شده است به عنوان یک اقدام مهم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب نام برد.
رفیع پرهیزکار ادامه داد: 789 نفر از مردم نقاط مختلف جزیره قشم سال گذشته موفق به گذراندن دوره های آموزش فنی و حرفه ای با هدف ایجاد اشتغال در این منطقه شدند.
وی با اشاره به برنامه توسعه صنعتی قشم با استفاده از ظرفیت عظیم نفت و گاز جزیره، اظهار کرد: ساخت چهار واحد پتروشیمی در سوزا، چهار واحد حوزه نفت و گاز در مجاورت اسکله کاوه، ایجاد ذخیرسازی سوخت در روستای دیرستان و ایجاد بانکرینک سوخت برای 700 هزار تن سوخت و فروش آن به شناورهای عبوری در خلیج فاررس بخشی از توسعه فعالیت های اقتصادی در قشم می باشد.
سرپرست معاونت پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: در حوزه بانکرینگ سوخت 18 صنعت در مجاورت آن فعالیت خواهند کرد و امیدواریم با برگزاری دوره های آموزشی بخش اعظم نیروهای مورد نظر در بخش های مختلف صنعتی قشم از نیروهای بومی تامین شود.
وی ادامه داد: در تمام قراردادهای سازمان منطقه آزاد قشم با سرمایه گذاران داخلی و خارجی بر تامین حداقل 20 درصد نیروی کار مورد نیاز صنایع تاکید شده است و امیدواریم در کوتاه مدت شاهد رونق اقتصادی و اشتغال جوانان جویای کار در این جزیره باشیم.
رفیع پرهیزکار با اعلام اینکه ایجاد اشتغال پیادار نیازمند فراهم کردن شرایط تولید است، گفت: در آینده نزدیک و فعال شدن پنجره واحد خدمات در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به جذب سرمایه گذاران و ارائه تسهلیات قانونی به آنان اقدام خواهیم کرد.
وی از مناطق آزاد به عنوان نقطه اتصال اقتصاد ملی با اقتصاد جهانی نام برد و گفت: برای موفقیت در رسیدن به این جایگاه باید دستگاه ها و فعالیت های موازی حذف شوند و بهترین خدمات در کوتاهترین زمان در اختیار فعالان اقتصادی قرار گیرد.
به گفته این مقام مسئول، سازمان منطقه آزاد قشم در همه قراردادهای خود به پیوست فرهنگی و رفاهی کارگران توجه ویژه داشته و معتقدیم مسکن و معیشت مناسب حق قانونی همه کارگران است.
وی سال جاری را سال رونق بیش از پیش در حوزه کسب و کار قشم برشمرد و گفت: سازمان منطقه آزاد قشم از تشکل های کارگری براساس قوانین و مقررات ویژه خود حمایت می کند.

بنا به این گزارش، 29 تن از کارگران نمونه بخش های مختلف جزیره قشم به مناسبت هفته کار و کارگر با حضور امام جمعه شهرستان قشم، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و فرماندار شهرستان قشم با اهدای لوح و هدایا در تالار وحدت شهر قشم تجلیل شدند.

 

 

برچسب ها : منطقه آزاد قشم
امتیاز به خبر :