حمایت منطقه ويژه بوشهر از طرحهای ملی در منطقه

معاون وزیر جهاد کشاورزی، در سفر به بوشهر از کارخانه تولید کود شیمیایی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر بازدید کرد.

به گزارش فرينا، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر در اين بازديد با اشاره به حمایت این مجموعه از طرحهای ملی و سرمایه گذاری در بخش های مختلف گفت: شرکت ارکان شیمی جنوب در سال 1386 با هدف تأمین قسمتی از نیازهای رو به رشد بخش کشاورزی به کودهای فسفاته در زمینی به مساحت 4 هکتار و در سه فاز مجزا با سرمایه ای بالغ بر 250 میلیارد ریال و بهره گیری از تجهیزات، ماشین آلات دارای استانداردهای مختلف بین المللی با ظرفیت 100 هزار تن انواع کودهای فسفاته در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر فعالیت خود را آغاز نموده است.
عبداله آورا افزود: باتوجه به واردات سالیانه نزدیک به 650 هزار تن انواع کودهای فسفاته و خروج ارز به میزان بسیار زیاد و با توجه به نیاز بازار، افتتاح این کارخانه تولید کود شیمایی توانست از خروج ارز به میزان قابل توجهی جلوگیری و باعث اشتغال جوانان گردد.

* پيشرفت منطقه ويژه بوشهر در توسعه كارخانه هاي توليدي كود شيميايي 
معاون وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از شرکت ارکان شیمی تولید کننده کودهای فسفاته در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر گفت: اطلاعاتی که در جریان اين بازدید مبادله شد حاکی از آن است گام های بلندی در راستای پیشرفت و پویایی این کارخانه تولیدی برداشته شده است.
عباس كشاورز با اعلام اینکه تغییرات بسیار خوب و قابل لمسی در این مجموعه صنعتی و اقتصادی اتفاق افتاده است افزود: شرکت ارکان شیمی به عنوان یک الگو و تولید کننده ای که کیفیت را با توجه به شرایط اقلیمی اولویت اول خود قرار می دهد، برای کشاورزی منطقه و سایر مناطق کشور نقش خود را به خوبی ایفا کند.
كشاورز گفت: بوشهر در بین سه تولید کننده کود شیمیایی سیاه و سفید در کشور از ظرفیت و استعداد بالایی برخوردار است.
وي با اشاره به اینکه سال گذشته کشاورزی بخش پیشرو در اقتصاد ایران بود، افزود: براساس ارزیابی های انجام شده سال گذشته بخش کشاورزی در اقتصاد ایران رتبه نخست را کسب کرده و این فرصتی را ایجاد کرده است که بتوانیم خواستار حمایت های بیشتری از سیاستگذاران کشور باشیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه اوج واردات محصولات کشاورزی در دولت های نهم و دهم اتفاق افتاد، گفت: با تصویب قانون مذکور وزارت جهاد کشاورزی بخوبی توانست واردات و صادرات محصولات کشاورزی را مدیریت کند.
كشاورز به نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اشاره كرد و افزود: راهبرد اقتصاد مقاومتی شناسایی چالش ها و مشکلات بخش تولید محصولات کشاورزی و تمرکز بر روی آنها در راستای برطرف کردن هرچه بهتر آنهاست.
وي گفت: برای حل مشکلات بخش تولید کودهای شیمیایی باید بسترهای مناسبی تدوین و سیاست های رقبای خود را در منطقه شناسایی کنیم و سعی در تولید کود شیمیایی مناسب با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی منطقه مورد نظر باشیم.
در این بازدید مدیرعامل منطقه ویژه، قائم مقام و معاون هماهنگ کننده منطقه ویژه، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان و هیأتی متشکل از کارشناسان و مدیران حوزه صنعت کشاورزی معاون وزیر را همراهی کردند.
گفتنی است؛ شرکت ارکان شیمی در حال حاضر با اشتغال 30 نفر و در دو نوبت کاری مشغول به فعالیت است.

برچسب ها : منطقه ويژه بوشهر
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو