عمان و چابهار فیلم سینمایی می سازند

  • سه شنبه 11 خرداد 1395 - 10:31
  • 0 دیدگاه
سرپرست معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: کشور عمان و منطقه آزاد چابهار در راستای همکاری های فرهنگی نخستین فیلم سینمایی را به صورت مشترک در این منطقه تولید می کنند.

به گزارش فرینا، نصیر بارکزهی با اعلام مطلب بالا اضافه کرد: آغاز این همکاری ها در زمینه ساخت فیلم سینمایی مشترک در قالب یک توافق نامه بین منطقه آزاد چابهار و انجمن سینمایی کشور عمان است که به امضای حامد علی مبارکی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان و "خالد الزدجانی" رئیس این انجمن و رئیس جشنواره های بین المللی مسقط عمان رسیده است.

بارکزهی اظهار داشت: طرفین جهت ساخت فیلم سینمایی مشترک در قالب روائی و مستند در منطقه آزاد چابهار با یکدیگر به توافق رسیده اند که حقوق معنوی و مالکیت فکری این فیلم برای حضور در جشنواره های جهانی نیز به دو طرف تعلق می گیرد.

وی بیان کرد: این تلاش در جهت تعمیق روابط تجاری و اقتصادی مشترک طرفین خواهد بود که به شناخت هرچه بیشتر مردم دو کشور عمان و ایران از یکدیگر و یافتن راه های ارتباط هرچه عمیق تر منتهی خواهد شد.

وی خاطر نشان ساخت: در ساخت این فیلم هنرمندان استان سیستان و بلوچستان به ویژه هنرمندان چابهار مشارکت خواهند داشت.

شایان ذکر است "خالد الزدجانی" رئیس انجمن سینمایی و رئیس جشنواره های بین المللی مسقط عمان در سفر دو روزه ی خود به منطقه آزاد چابهار ضمن بازدید از پتانسیل های گردشگری و نقاط دیدنی چابهار به عنوان ظرفیت های ساخت فیلم سینمایی، نشست های جداگانه ای با مدیران سازمان و هنرمندان استان سیستان و بلوچستان و چابهار داشته است.

 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو