واگذاری تاکسی‌های پلاک اروند آغاز شد

با حضور اکبر ترکان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور امروز، 11 خردادماه دو دستگاه تاکسی پلاک اروند به صاحبان خود تحویل داده شد.
به گزارش فرینا، اسماعیل زمانی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در حاشیه این مراسم اظهار کرد: تعداد تاکسی‌های واردشده به گمرک در سال 95، 500 دستگاه است که 300 دستگاه از این تعداد به شهرستان آبادان و 200 دستگاه به خرمشهر اختصاص دارد.

وی افزود: روند تحویل این خودروها به این صورت است که باید تاکسیرانی اسامی متقاضیان تاکسی پلاک اروند را به سازمان منطقه آزاد اروند ابلاغ و اعلام کند و پس از تخصیص وام و گذراندن مراحل تحویل، این خودروها به صاحبان خود واگذار می‌شوند.

زمانی تصریح کرد: این تاکسی‌ها با اعطای تسهیلات تا سقف 30 میلیون تومان و با نرخ بهره 2 تا چهار درصد به درخواست‌کنندگان واگذار می‌شود.

محمدرضا معتمدی، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: از فردا، 12 خردادماه هر روز 10 تا 20 دستگاه تاکسی پلاک‌گذاری و به صاحبان آن واگذار می‌شود.

وی افزود: در مجموع باید تعداد 2000 دستگاه تاکسی پلاک اروند وارد منطقه شود که از این تعداد تاکنون 500 دستگاه وارد شده است.

در این سفر با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد از 30 دستگاه آمبولانس مونتاژشده رونمایی شد که شهرام مقام، رئیس فوریت‌های پزشکی شهرستان آبادان در این‌باره اظهار کرد: این آمبولانس‌ها از ویژگی‌های بسیار خوبی برخوردار هستند.

وی افزود: برخورداری از امکانات پزشکی روز دنیا و وجود ضربه‌گیر در این آمبولانس‌ها جهت جلوگیری از تکان خوردن شدید بیمار از جمله ویژگی‌های این آمبولانس‌ها است.

در ادامه نیز با حضور ترکان، مرکز خدمات پس از فروش و تامین قطعات شرکت هیوندا در بندر خرمشهر افتتاح شد.

همچنین وی قطعه اول طرح محصورسازی اراضی منطقه آزاد اروند حد فاصل یادمان شهدای شلمچه تا حصار سایت صنعتی را امروز افتتاح کرد که این طرح به طول 31 کیلومتر با اعتبار 20 میلیارد تومان در مدت 14 ماه اجرا شده و هدف از اجرای آن، محصور نمودن اراضی منطقه آزاد اروند و تفکیک اراضی این منطقه از مناطق اطراف بوده است.

برچسب ها : منطقه آزاد اروند
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو