افزایش واگنهاي تخلیه مواد معدنی در منطقه ویژه خلیج فارس

مدیرکل راه آهن استان هرمزگان، از راه‌اندازی سازه تخلیه دستی مواد معدنی و نیز افزایش ظرفیت تخلیه مواد معدنی به ۷۰ واگن در روز در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس خبرداد.
به گزارش فرينا، محمد پور فخری با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی مشترک بین راه آهن و منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی خلیج فارس و نیز پیگیری‌های مستمر این مجموعه گفت: سازه تخلیه دستی مواد معدنی بر روی یکی از خطوط در منطقه ویژه ساخته و به بهره‌برداری رسید.
پور فخري در خصوص اهمیت سرعت و حجم بارگیری در خطوط ریلی استان افزود: راه اندازی سازه تخلیه دستی مختص خطوط ریلی در مناطق ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس صورت گرفته است و با راه‌اندازی این سازه، ظرفیت تخلیه مواد معدنی در بارکو به 70 واگن در روز افزایش پیدا کرد.
وي گفت: سه شاخص مهم در راه آهن، بارگیری، تخلیه و میزان حمل و نقل می باشد که راه آهن استان هرمزگان، مقام اول را در زمینه تخلیه و میزان حمل و نقل در بین 19 اداره کل، دارا است.
مدیرکل راه آهن هرمزگان افزود: راه آهن هرمزگان در حوزه بارگیری رتبه دوم کشوری را از آن خود کرده که با توجه به افق روشن بندر شهید رجایی و این اداره کل دست یافتن به مقام اول دور از تصور نیست و نیازمند تلاش و همت در این زمینه است.
پور فخري فعالیت‌های انجام شده در بخش حمل و نقل بار در اداره کل راه آهن هرمزگان در سال گذشته گفت: سهم راه آهن در بندر شهید رجایی نسبت به جاده در سال 94 افزایش یافت و رقم 10 درصدی این سهم در سال 93 به 22 درصد افزایش پیدا کرده است و در سال گذشته تخلیه 9 هزار و 714 واگن در بندرشهید رجایی و منطقه ویژه صورت گرفته که این رقم در فروردین ماه سال جاری به 14 هزار و 800 واگن می رسد که رشد 52 درصدی داشته است و تاکید بر این است که اهمیت تخلیه کمتر از بارگیری نیست.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو