آغاز بارگيري سكوي فاز 19 A پارس جنوبي

بارگیری سکوی فاز 19 A با ظرفیت فرآورش یک میلیارد فوت مکعب گاز(پنجشنبه، 27 خردادماه) از یارد خرمشهر آغاز می شود.

به گزارش فرينا، مدیر پروژه فاز 19پارس جنوبی بخش فراساحل شرکت تاسیسات دریایی گفت: (پنجشنبه، 27 خردادماه) بارگیری سکوی فاز  19A پارس جنوبی از یارد خرمشهر آغاز می شود و با قرارگیری روی بارج ابوذر 110، روز شنبه (29 خردادماه) به پایان می رسد.
محسن جزایری، وزن سکوی فاز  19 A پارس جنوبی  را 2700 تن اعلام کرد و افزود: این سکو ظرفیت فراورش یک میلیارد فوت مکعب گاز را دارد.
مدیر پروژه فاز 19 پارس جنوبی بخش فراساحل شرکت تاسیسات دریایی با بیان این که عملیات نصب این سکو در موقعیت خلیج فارس نیمه دوم تیرماه انجام می شود، گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان آبانماه تولید گاز از سکوی 19ش شروع می شود. 
فاز 19 پارس جنوبی پیشتاز اجرای طرح های جدید توسعه میدان های گازی پارس جنوبی است که اردیبهشت ماه امسال شیرین سازی و تزریق گاز شیرین از این فاز به شبکه سراسری انجام شد.

این پروژه در ناحیه غربی مخزن مشترک پارس جنوبی قرار گرفته و تاسیسات خشکی این فاز در منطقه تمبک (حدود ٢١٠ کیلومتری جنوب شرقی بندر بوشهر) با مساحتی در حدود ٢١٨ هکتار بین پالایشگاههای فازهای ١١ و ١٢ پارس جنوبی و در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس واقع شده است.
در پالایشگاه گازی فاز ١٩ پارس جنوبی روزانه حدود ٥٧ میلیون مترمکعب مخلوط گاز ترش، میعانات گازی، آب و سایر ناخالصیها از تاسیسات دریایی دریافت و پس از پالایش به محصولات قابل مصرف تبدیل می‌شود.
طرح توسعه فاز ١٩ میدان گازی پارس جنوبی در خردادماه سال ١٣٨٩ از سوی شرکت نفت و گاز پارس، در قالب یک قرارداد EPC قیمت مقطوع به کنسرسیومی متشکل از شرکتهای پتروپارس لیمیتد و پتروپارس ایران (برای اجرای تاسیسات خشکی و عملیات حفاری) و شرکت تاسیسات دریایی (برای ساخت و اجرای سکوهای دریایی و خطوط لوله زیردریایی) و با رهبری شرکت پتروپارس واگذار شد.
امتیاز به خبر :