نیاز به همت عمومی برای عمران و آبادانی منطقه آزاد ماکو

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: برای عمران و آبادانی منطقه به همت عمومی نیاز است.
به گزارش فرینا، حسین فروزان، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو در مراسم تجلیل از دانش آموزان نخبه شهرستان ماکو با اعلام این مطلب گفت: عده‌ای با حاشیه سازی و اختلاف افکنی سعی دارند پیشرفت و رشد منطقه آزاد را بی ‌اهمیت جلوه دهند.

وی همت عمومی را عامل رشد و تفرقه و اختلاف را باعث کندی در اجرای طرحها دانست و افزود: باید برای توسعه رشد عمران و آبادانی با همفکری و همکاری همدیگر فرهنگ سازی نموده و برای بالندگی منطقه بیشتر تلاش و کوشش نماییم.

مدیر عامل منطقه آزاد ماکو معلمان و مربیان آموزش و پرورش را برای فرهنگ سازی و تربیت نسل جوان برای آینده منطقه ضروری دانست و گفت: هر چه قدر آموزش و پرورش قوی داشته باشیم به همان اندازه دانش آموزانی نخبه و فعال برای آینده و رشد و توسعه منطقه آزاد خواهیم داشت.

فروزان در ادامه به کمک 50 میلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد ماکو برای مرمت و ساماندهی مدارس اشاره و خاطر نشان ساخت : مدارس منطقه از وضعیت خوبی برخوردار نبوده و کمک به مدارس و ساماندهی آنها در شان منطقه و دانش آموزان از اولویتهای سازمان منطقه آزاد ماکو است.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو همچنین به بودجه یک هزار میلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد ماکو در سال گذشته برای اجرای طرحهای عمرانی منطقه اشاره و تصریح کرد: بودجه عمرانی منطقه آزاد با بودجه عمرانی استان آذربایجان‌غربی برابر است.

وی در ادامه به اشاره به برخی کمبودها و مشکلات شهر ماکو از جمله وضعیت نامطلوب خیابان امام و ناتمام ماندن طرح جمع آوری و تصفیه فاضلاب گفت: برخی به جای کمک به حل این مشکلات به دنبال حاشیه سازی بوده و اهداف نامربوط خود را دنبال می کنند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو در پایان به اعتبارات عمرانی امسال این منطقه هم اشاره و تصریح کرد: در سال جاری با دو هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای عمرانی منطقه آزاد ماکو در مقایسه با سایر شهرهای استان از رشد و توسعه بیشتری برخوردار خواهد شد.

در این مراسم همچنین حجت الاسلام رنجبری امام جمعه ماکو هم دانش آموزان را به تلاش و کوشش بیشتر برای افزایش علم و آگاهی برای ساختن آینده ای روشن و احترام به پدر و مادر و معلمان دعوت کرد. 

در پایان این مراسم با اهدا لوح سپاس و هدایا از 50 نفر از دانش آموزان نخبه این شهرستان تجلیل شد.

 

 

برچسب ها : منطقه آزاد ماکو
امتیاز به خبر :