تمایل چینی ها برای ایجاد اولین بانک خارجی در ارس

  • يکشنبه 9 آبان 1395 - 17:41
  • 0 دیدگاه
مدیر گروه سرمایه گذاری تکنولوژی و علمی ایران و چین (جی جیانگ) گفت: شرکت های بزرگ چینی ارس را بهترین منطقه آزاد برای سرمایه گذاری می شناسند.

به گزارش فرینا، برودلین چن مدیر گروه سرمایه گذاری تکنولوژی و علمی ایران و چین (جی جیانگ)در دیدار مدیرعامل منطقه ارس افزود: ارس می تواند به مرکز دائمی نمایشگاهی کالاهای چینی تبدیل شود.

چن افزود: دولت چین از تاسیس مراکز نمایشگاهی و صنعتی مشترک چینی و ایرانی حمایت می کند.

وی در مورد اهداف حضور در منطقه آزاد ارس، تاکید کرد: قبلا نیز در این زمینه بازدید و مطالعاتی داشته ایم و هدف اصلی این بازدید، عملیاتی کردن فرآیند سرمایه گذاری با دریافت جزئیات و اطلاعات بیشتر است.

چن عنوان کرد: برای نمونه علاقمندیم تا بدانیم که کدام پروژه ها در منطقه در اولویت سرمایه گذاری قرار دارند و بر اساس آن اقدام به سرمایه گذاری کنیم.

وی اظهار کرد: نماینده های شرکت هایی در زمینه ساختمان سازی، توسعه راه آهن و شرکت های صعنتی در این جلسه حضور دارند و این افراد نماینده یک شرکت نفتی بزرگ دولتی چینی هستند که برای سرمایه گذاری آماده هستند.

چن خاطرنشان کرد: شرکت نفتی دولتی چین در منطقه آزاد ارس دو پروژه پالایشگاهی با حجم سرمایه گذاری 250 میلیون یورو را اجرایی می نماید.
وی در مورد صنایع زیست محیطی مد نظر این هئیت نیز گفت: برنامه هایی برای بازیافت زباله های کاغذی برای تولید کاغذ دیواری و چند طرح دیگر از جمله تولید خودروهای برقی و الکترونیکی نیز در برنامه کاری این هیئت وجود دارد.

چن تاکید کرد: با هماهنگی های صورت گرفته، قصد داریم تا اولین بانک خارجی را در منطقه آزاد ارس دایر کنیم تا فعالیت های بانکی بین ایران و چین تسهیل شود.

گفتنی است هیئت سرمایه گذاری ایران و چین متشکل از هولدینگ شرکت های بزرگ چینی است که در زمینه های متفاوت فعالیت می کنند و سرمایه گذاری در حوزه های صنایع سنگین، امور زیرساختی و صنایع سبک در این بازدید مورد توجه قرار گرفته است.

منطقه آزاد
ارس به دلیل ظرفیت های بالای سرمایه گذاری مورد توجه شرکت های سرمایه گذاری خارجی است و در طول 2 سال گذشته بیش از 85 هیئت خارجی از کشورهای مختلف از منطقه آزاد ارس بازدید کرده اند.
برچسب ها : منطقه آزاد ارس
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو