اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی ۱۰۲ روستای منطقه آزاد اروند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی ۱۰۲ روستا در محدوده این منطقه خبر داد.

به گزارش فرینا، اسماعیل زمانی اظهار کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده کار بازسازی این روستاها تا پایان سال آینده به اتمام می رسد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه زیرساختها دو برنامه کلی پیش بینی شده است، افزود: بخش نخست آن در حوزه خدمات شهری و در قالب سخت افزاری تعریف شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: بخش نرم افزاری به عنوان دومین حوزه زیرساختی مورد نیاز و قابل پیش بینی شده بخشهای آموزش، تعلیم و تربیت، فرهنگی و غیره را شامل می شود.

زمانی با بیان اینکه در حوزه روستایی با مهاجرت معکوس مخالف بودیم، تصریح کرد: معتقدیم که روستائیان نمی بایست به دلیل کمبود امکانات به شهرها مهاجرت کنند، لذا برای جلوگیری از این مسئله تدابیری را اتخاذ کرده ایم.

وی در ادامه، از امضای تفاهم نامه هایی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای فراهم سازی شرایط ماندگاری روستائیان در قالب بازسازی روستا و غیره خبر داد و گفت: بر این اساس ۱۰۲ روستای دارای ۲۰ خانوار به بالا در منطقه آزاد اروند جهت بازسازی شناسایی شدند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند ادامه داد: برای انجام این کار مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان از سوی سازمان منطقه آزاد اروند پیش بینی شده و بنیاد مسکن نیز به عنوان مجری طرح کار ساخت و سازی مسکن و بازسازی را در روستاهای یاد شده با جدیت آغاز کرد.

زمانی بیان کرد: با صرف اعتبار مبلغ پیش بینی شده تا پایان سال آینده در ۱۰۲ روستای ذکر شده، اماکن عمومی و مذهبی این روستاها نیز ساخته و نوسازی می شود.

به گفته وی، با همکاری روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند و طی هماهنگی با سران عشایر امکان بازدید آنها از پروژه های یاد شده در آینده نزدیک مهیا می شود.
برچسب ها : منطقه آزاد اروند
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو