آغاز عملیات ساخت کوره تولید آهن اسفنجی مجتمع "فولاد مکران" در چابهار

مدیر پروژه مجتمع "فولاد مکران" چابهار: عملیات ساخت کوره مخصوص تولید آهن اسنفجی مجتمع "فولاد مکران" چابهار با ظرفیت تولید سالانه ۶/۱ میلیون تن در چابهار آغاز شد.
به گزارش فرینا به نقل از  تسنیم، پوریا منصوریان اظهار داشت: عملیات ساخت کوره مخصوص تولید آهن اسنفجی مجتمع "فولاد مکران" چابهار با ظرفیت تولید سالانه 6/1 میلیون تن برای نصب و راه‌اندازی در پیکره هشتم صنعتی منطقه آزاد چابهار توسط متخصصان داخلی در شرکت‌های "تامکار اصفهان و فولاد اوکسین" خوزستان آغاز شد.

 مدیر پروژه مجتمع "فولاد مکران" گفت: اعتبار ریالی قرارداد زود هنگام ساخت این کوره مبلغ 600 میلیارد ریال برآورده شده که از محل منابع مالی مربوط به سرمایه‌گذاری سهامداران تامین شده و در فازهای بعدی اعتبارات آن از محل صندوق توسعه ملی کشور تامین می‌شود.

قائم مقام مدیرعامل شرکت "فولاد مکران" چابهار عنوان کرد: اجرای فونداسیون این کوره توسط شرکت شوسه در محل سایت مجتمع فولاد مکران صورت می‌گیرد که پس از انجام کارهای برش  و نصب نجهیزات آن در شهرهای یاد شده در مدت زمان 6 ماهه راه‌اندازی خواهد شد.

وی اظهار داشت: مواد معدنی مورد نیاز این کوره به میزان سالانه 2.5 میلیون تن "گندله" از کشور عمان وارد می‌شود که پس از فرآوری به آهن اسفنجی تبدیل و بخشی از نیازهای صنایع فولادسازی کشور را تامین می‌کند.

مدیر پروژه مجتمع "فولاد مکران" چابهار خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی و آغاز به کار کوره تولید آهن اسفنجی در این مجتمع 300 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می‌شوند.

وی میزان سرمایه‌گذاری برای اجرای فاز اول این طرح را 170 میلیون یورو عنوان کرد و افزود: در فاز یک 2.13 میلیون تن آهن اسفنجی و در فاز نهایی با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلار، 3 میلیون تن فولاد تولید خواهیم داشت.

منصوریان گفت: سرمایه‌گذاران این طرح "گروه مالی ملت، سرمایه‌گذاری توسعه صنایع معدنی امید، سازمان ایمیدرو، سازمان منطقه آزاد چابهار و توسعه آزاد پاساگارد" هستند و در قالب این پروژه واحدهای گندله‌سازی، احیای مستقیم آهن اسفنجی، فولادسازی، نورد ورق گرم و نورد مقاطع و سیم در زمینی به مساحت 300 هکتار راه‌اندازی می‌شود.
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو