برگزاري چهارمين نشست مشترك منطقه ويژه سلفچگان و مركز خدمات سرمايه گذاري قم

چهارمین نشست مشترك مرکز خدمات سرمایه گذاری استان قم به میزبانی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان برگزار شد.

به گزارش فرينا، مهدي طباطبایی مدیر عامل منطقه ویژه سلفچگان، هدف از برگزاري اين نشست را حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی و همچنین حمایت از تولید و اشتغال در اين منطقه ویژه اقتصادی برشمرد و ابراز امیدواری نمود تا با تداوم چنین جلساتی شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش این منطقه مهم اقتصادی باشیم.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و نایب رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان قم در اين نشست، شفاف سازی مسائل و مشکلات سرمایه گذاران و تکالیفی که دولت و دستگاه های اجرایی در قبال فعالان اقتصادی دارند را از اولویت های مجموعه اقتصاد و دارایی استان عنوان کرد و این موضوع را عامل مهم در اجرای صحیح قوانین و مقررات و تسهیل در امور سرمایه گذاری در بخش خصوصی دانست.

عادل علیپور گفت: ثبت  شرکت هایی که با مشارکت سرمایه گذاران خارجی فعالیت می کنند،  در سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی، باعث می گردد تا  آنها بتوانند از قانون تشویق  و حمایت سرمایه گذاری خارجی  و اختیارات قانونی این سازمان بهره مند شوند.

در ادامه اين نشست، مدیر کل اداره ثبت اسناد و املاک استان قم نیز با اشاره به مکانیزه و شبکه ای شدن ثبت شرکت ها در سراسر کشور طی چند سال اخیر، ثبت شرکت هایی که منشا خارجی دارند را منوط به ترجمه کلیه مدارک آنها در کشور مطبوع و تایید آنها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور دانست که در نهایت با رعایت ضوابط و مقررات می توانند با  اضافه نمودن پیشوند و یا پسوندی به نام خارجی برای  ثبت در داخل کشور اقدام نمایند.

سیروس سلامت افزود: قطعا با رعایت تمامی ضوابط و مقررات و قوانین مربوطه مشکلی در خصوص ثبت شرکت ها بوجود نخواهد آمد و آمادگی این اداره کل را جهت هر نوع همکاری و پیگیری این گونه موارد حتی در  تهران را نیز اعلام کرد

سلامت گفت: حمایت از ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذاران خارجی را هدف نهایی این تعامل ها دانست که در نهایت منجر به  ایجاد و حفظ سرمایه های عظیم در داخل کشور خواهد شد.

مدیر کل اداره امور مالیاتی استان قم نیز در اين نشست با اشاره به ماده 132 قانون مالیات های مستقیم که از اول سال 95 در حال اجرا است گفت: تمهیدات خوبی برای بخش سرمایه گذاری و تولید در مناطق ویژه اقتصادی  و بخش سرمایه گذاری با منابع خارجی، پیشبینی شده است.

سهراب امدادی فر از بازدید رییس کل سازمان امور مالیاتی و معاون ارزش افزوده کشور در آینده نزدیک از استان قم خبر داد و این بازدیدها را در راستای حمایت از تولید و سرمایه گذاری عنوان کرد.

امدادی فر همچنین از شرکت های سرمایه گذار خواست تا با داشتن یک نماینده و کارشناس آگاه در امور مالیاتی، از بروز مشکلاتی که در این امر بوجود می آید و همگی  ناشی از عدم اطلاع از قوانین و مقررات است، جلوگیری نمایند و  از  آمادگی کامل این اداره در امر آموزش، اطلاع رسانی با استفاده از  تمامی توان کارشناسان این حوزه خبر داد.

در ادامه اين نشست، شرکت گالپرتی پارس که با مشارکت ایتالیا در امر تولید اتصالات نفت و گاز فعالیت می کند به بیان مشکلات خود در امور ثبت شرکت ها، دارایی و مالیات پرداخت که به تمامی موارد رسیدگی شد و در پایان از این شرکت بازدید بعمل آمد. 
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو