لزوم تأسیس بانک هاي خارجی در منطقه ويژه دوغارون

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: تشنج‌های مرزهای دیگر افغانستان در خراسان‌جنوبی سبب شده که کار مرز دوغارون چند برابر شده و مراجعات به آن افزایش یابد.
 به گزارش فرينا، ناصرالدین گرامی افزود: یکی از عللی که سبب شده میزان خواب کامیون‌ها در مرز دوغارون افزایش پیدا کند اغتشاشاتی است که در دیگر مرزهای مشترک با کشور افغانستان به وجود آمده و سبب شده میزان تردد از این مرز افزایش یابد.

گرامي گفت: یکی از مشکلاتی که سبب بیشتر شدن زمان خواب کامیون‌ها شده کمبود دستگاه X.ray در منطقه بوده که در این راستا تعاملاتی با گمرک خراسان‌رضوی انجام شده تا تعداد دیگری از این دستگاه در اختیار مرز دوغارون قرار گیرد.

وي با اشاره به لزوم تأسیس بانک و صرافی خارجی در منطقه ويژه اقتصادي دوغارون افزود: قوانین تأسیس بانک در منطقه ویژه اقتصادی با سرزمین اصلی یکسان بوده و به همین علت برای استفاده بهتر از ظرفیت‌ها باید بتوان مراحل مربوط به تبدیل این منطقه به منطقه آزاد را فراهم کرد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: هم‌اکنون مصوبه شورای عالی مناطق آزاد برای تبدیل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به آزاد رفته و این مصوبه در دست هیئت وزیران است که پس از تأیید آنها به مجلس ارسال می‌شود.

گرامی افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود در دوغارون باید بتوان امکاناتی برای تحصیل افراد و یا گردشگری سلامت در منطقه ایجاد کرد تا درآمدزایی از این روش‌ها برای مردم حاصل شود.امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو