مراجعه 33 هزار نفر به بیمارستان صحرایی در شلمچه

در راستای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه، دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز با همکاری و حمایت سازمان منطقه آزاد اروند، خدمات گسترده بهداشتی درمانی به رهروان راه سالار شهیدان ارائه کرد.
به گزارش فرینا، رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان در تشریح این خدمات در حوزه خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه واقع در منطقه ازاد اروند، اظهار کرد: در طول مدتی که سفر زائران حسینی از مرز شلمچه به سوی عتبات عالیات در جریان بود، دانشکده علوم پزشکی آبادان با تمامی امکانات، تجهیزات و نیروهای خود در خدمت زائران اباعبدالله احسین(ع) بود.

دکتر علیرضا آموزنده در تشریح اهم اقدامات این دانشکده در این ایام که در روزهای آخر این خدمات‌رسانی قرار داریم، عنوان کرد: توزیع رایگان دارو، مشاوره مامایی، معاینه توسط پزشک، بستری موقت و خدمات پرستاری از جمله خدماتی بود که در حدود 20 روز گذشته به زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه واقع در منطقه ازاد اروند ارائه شد.

وی تصریح کرد: همچنین بازدید از مواکب، اماکن استراحت، فضاهای توزیع جمعی غذا، سرویس‌های بهداشتی و توزیع مکرر رسانه‌های آموزشی، ارائه آموزش‌های فردی و گروهی و کلرزنی آب، از دیگر خدمات دانشکده علوم پزشکی آبادان در مرز شلمچه و در حوزه بهداشت بود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان واقع در منطقه ازاد اروند  ادامه داد: در جهت خدمت‌رسانی به زائران اربعین امام حسین(ع) مبلغ 240میلیون تومان دارو از سوی این دانشکده خریداری شد و به صورت رایگان در اختیار زوار قرار گرفت.

وی با تاکید به این موضوع که این داروها شامل داروهای عمومی، سرماخوردگی، آنتی‌هیستامین‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها، داروهای فشار خون و بیماران دیابتی و انواع سرم‌های تزریقی بودند، افزود: باید عنوان کرد که مقدار داروی خریداری‌شده برای بیمارستان صحرایی و درمانگاه موقت دانشکده علوم پزشکی آبادان در شلمچه نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشت.

آموزنده اشاره کرد: در بیست روز گذشته و تا  روز اربعین بالغ بر 33هزار نفر به بیمارستان صحرایی و درمانگاه موقت دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی آبادان در شلمچه واقع در منطقه ازاد اروند مراجعه کردند.

وی یادآور شد: همچنین حدود شش هزار نفر نیز در درمانگاه صحرایی دانشکده علوم پزشکی آبادان به صورت موقت بستری‌ شده و پس از درمان به پیاده‌‎روی خود ادامه دادند.

وی تعداد موارد تصادفی در محدوده تردد زوار را 20 مورد عنوان کرد و افزود: در حدود 20 روز گذشته 176 نفر نیز بنا به تشخیص پزشک حاضر در بیمارستان صحرایی دانشکده علوم پزشکی آبادان به بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر واقع در منطقه ازاد اروند که از فاصله کمتر و زمان کمتری برای رسیدن به نخستین مرکز درمانی برخوردار بود، اعزام شدند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان گفت: در این مدت به 680 بیمار دیابتی نیز خدمات‌رسانی شد و در همین مدت یک‌هزار و 187 نفر نیز با مشکل فشار خون خدمات درمانی دریافت کردند.

آموزنده با اشاره به گسترده‌تر شدن خدمات مامایی در مرز شلمچه نسبت به سال گذشته خاطرنشان کرد: در روزهای حضور تیم سلامت دانشکده علوم پزشکی آبادان در منطقه اروند در این منطقه مرزی بالغ بر دو هزار نفر نیز مشاوره مامایی دریافت کردند.

این مقام مسؤول در دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان این موضوع که در روزهای حضور تیم سلامت این دانشکده در مرز شلمچه واقع در منطقه ازاد اروند یک مورد اعزام بیمار تصادفی با بالگرد نیز اجرایی شد، تصریح کرد: این مصدوم تصادفی مردی 25ساله بود که در مسیر برگشت از نجف بر اثر تصادف و صدمه شدید به نقطه صفر مرزی منتقل شد.

وی بیان کرد: تا روز اربعین نزدیک به 100هزار نفر در مسیر بازگشت از کشور عراق معاینه بهداشتی شدند.

این مقام مسؤول ادامه داد: همچنین بالغ بر 56هزار ماسک و 103 بسته دستکش نیز در مرز شلمچه در این مدت بین زوار توزیع شد و بیش از 500 مورد نمونه‌گیری التور در این مرز صورت گرفت، همچنین بیش از 110 مورد نیز نمونه‌گیری مالاریا در منطقه مرزی شلمچه توسط کارشناسان مبارزه با بیماری‌ها انجام شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان واقع در منطقه آزاد اروند در پایان از استقرار سه دستگاه اتوبوس آمبولانس در شلمچه خبر داد و خاطرنشان کرد: بالغ بر 30 دستگاه آمبولانس‌ آماده‌باش نیز به صورت مستمر در این نقطه مرزی حضور داشتند همچنین در این مدت بیش از 500 نفر نیروهای بهداشتی، درمانی، خدماتی، پشتیبانی و روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان واقع در منطقه آزاد اروند به صورت مستقیم در خدمات‌رسانی به زوار اربعین سید و سالار شهیدان حضور داشتند.
برچسب ها : منطقه آزاد اروند
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو