تدوين طرح توسعه منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر گفت: حدود 85 درصد از زمین‌های فعلی منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر به سرمایه‌گذاران واگذار شده و اکنون برای اجرای طرح‌های جدید و جذب سرمایه‌گذار بیشتر به زمین‌های جدید و اجرای طرح توسعه نیاز داریم.
به گزارش فرينا، سيد امید شهیدی نیا افزود: با توجه به نیاز منطقه، طرح توسعه منطقه ویژه در دست مطالعه است و گزینه‌ای نیز در ضلع شرقی منطقه موجود، جانمایی و انتخاب شده است.

شهيدي نيا گفت: اکنون فاز مطالعاتی طرح توسعه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در حال کلید زدن است تا پس از بررسی‌های مشاور و حفظ و رعایت تمام ملاحظات زیست‌محیطی، بتوان بخشی را به عنوان زمین‌های جدید به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ماهشهر اضافه کرد.

وي افزود: اکنون سطح موجود در منطقه 2600 هکتار است و زمین‌های باقی‌مانده در منطقه تنها برای واگذاری به صنایع پایین‌دستی مناسب هستند و این امر نیاز به اجرای طرح توسعه منطقه را دوچندان می‌کند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر با اشاره به این‌که بخش مورد نظر برای طرح توسعه حدود 3 هزار هکتار است، گفت: با توجه به این‌که در منطقه موردنظر جهت طرح توسعه، هوریات طبیعی وجود دارد، از این 3 هزار هکتار می‌توان هزار هکتار را استحصال و برای توسعه صنایع پتروشیمی در زمینه‌های مختلف استفاده کرد.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو