تدریس مهارت های زندگی به بانوان جزیره قشم

مشاور امور بانوان و خانواده سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری دوره های آموزش خانواده با محوریت مهارت های زندگی، فرزند پروری، ارتباط زوجین و پیشگیری از اعتیاد در 20 روستای این جزیره خبر داد.
به گزارش فرینا، میترا مشرقی مقدم گفت: محورهای آموزش خانواده براساس نیاز سنجی انجام شده در هفت روستای جزیره قشم و با تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در دستور کار دفتر امور بانوان و خانواده این سازمان قرار گرفت.

وی، از کاهش آسیب های اجتماعی، ایجاد روحیه نشاط و تعامل سازنده بین زوجین و افزایش دانش و آگاهی های مورد نیاز بانوان به عنوان اهداف مهم اجرای این طرح در روستاهای جزیره قشم نام برد.

مشاور امور بانوان و خانواده سازمان منطقه آزاد قشم افزود: مهارت های عنوان شده توسط دو تن از مدرسان NGO های فعال در جزیره قشم با مدرک کارشناسی در حوزه روانشناسی بالینی و مدرک مربی گری از مرکز مشاوره دانشگاه تهران به بانوان روستاهای جزیره قشم تدریس می شود.

به گفته وی، در اولین گام از آموزش مربوط به حوزه خانواده، مباحث مربوط به مهارت های زندگی و فرزند پروری در چهار روستای طبل، گیاهدان، سهیلی و گورزین به بیش از 300 شرکت کننده ارائه شد.

مشرقی مقدم ادامه داد: مدرسان دوره های آموزشی هر روز با حضور در یکی از 20 روستای انتخاب شده جزیره قشم، دانش خود در زمینه مهارت های زندگی و فرزند پروری را به شرکت کنندگان ارائه می کنند.

وی گفت: این هفته بانوان روستاهای دیرستان، گوری و مسن از مباحث حوزه فرزند پروری و شرکت کنندگان روستاهای شیب دراز و سوزا از آموزش های مربوط به ارتباط زوجین و بانوان روستای دوستکوه نیز از برنامه های پیشگیری از اعتیاد که توسط مدرسان ارائه می شود، استفاده می کنند.

مشاور امور بانوان و خانواده سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: 10 روستای دیگر جزیره قشم نیز پس از اتمام آموزش های شش روستای یاد شده از مباحث کلی این طرح بهره خواهند برد.

جزیره قشم با یکهزار و 500 کیلومتر مربع وسعت و حدود 120 هزار نفر جمعیت با داشتن 67 روستا به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب ایران واقع شده است.
برچسب ها : منطقه آزاد قشم
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو