افزایش 17 درصدی ارزش معاملات بورس کالای منطقه آزاد انزلی

  • دوشنبه 15 آذر 1395 - 10:45
  • 0 دیدگاه
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی از افزایش 17 درصدی ارزش معاملات بورس کالای منطقه آزاد انزلی در هشت ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این منطقه خبر داد.
به گزارش فرینا، وحید طالب پور عضو هیأت مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان از رشد 1۷ درصدی ارزش معاملات صورت گرفته در بورس کالای منطقه در هشت ماهه سال جاری خبر داد.

طالب پور در خصوص عملکرد بورس کالای منطقه آزاد انزلی از ابتدای فروردین لغایت پایان آبان ماه سالجاری  اظهار داشت: در این مدت بالغ بر 464 میلیارد ریال کالا در بورس کالای منطقه معامله شده که در مقابل 395 میلیارد ریال معامله صورت گرفته در مدت مشابه سال ۹۴ بیانگر افزایش 1۷ درصدی است.

عضو موظف هیات مدیره سازمان در ارتباط با شاخص وزنی معاملات انجام شده در این مدت افزود: در هشت ماهه امسال حجم معاملاتی که در بورس کالای منطقه آزاد انزلی صورت گرفته 34554 تن بوده که در مقایسه با 27334 تن هشت ماهه سال گذشته از رشد 26  درصدی در وزن کالاهای معامله شده خبر می دهد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی از افزایش تنوع کالاهای عرضه و معامله شده در بورس کالای منطقه طی این مدت در قیاس با هشت ماهه سال گذشته خبرداد و افزود: در سال گذشته 8 نوع کالا در این بورس کالا عرضه شده بود که این میزان در طی هشت ماه سالجاری به 11 نوع كالا رسیده است. لازم به ذکر است كه طی هشت ماهه سالجاری انواع كالا همانند کریستال ملامین، اسید استیک، دی اتانول امین، استایرن، دی اتیلن گلایکول، جوش شیرین، کربن سدیم سبک، اوره، اسید سورفوریک، گوگرد گرانولد، ذرت، جو، سود کاستیک از جمله مواد و اقلامی بود که در بورس کالای منطقه آزاد انزلی عرضه و معامله شده است.

 

گفتنی است نخستین تالار بورس کالای مناطق آزاد کشور، به عنوان حلقه تکمیل کننده اقدامات انجام شده از سوی این سازمان در راستای  بهبود و رونق فضای کسب و کار در محدوده منطقه و تبدیل شدن به هاب کالاهای استراتژیک و صارات کشورهای حاشیه خزر ، از تابستان سال ۹۳ در منطقه آزاد انزلی شروع به فعالیت نموده و تمامی کالاهای عرضه شده در بورس کالای ایران در این تالار عرضه می شود؛ بالا بردن شفافیت در روند مبادلات تجاری و حذف واسطه های تجاری به منظور ایجاد یک مزیت رقابتی با بهره گیری از مزایا و معافیت های منطقه از جمله اهداف ایجاد بورس کالا در منطقه آزاد انزلی است.

برچسب ها : منطقه آزاد انزلی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو