دوشنبه 30 ارديبهشت 1398

منطقه ویژه پیام قطب صنایع دانش بنیان می شود

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: فرودگاه پیام یكی از ظرفیت های استان است كه می تواند در حوزه ICT و بخش دارویی نقش موثری ایفا كند .
به گزارش فرينا، سعید زرندی با اشاره به اینکه فرودگاه پیام یکی از ظرفیت ها استان است که می تواند در حوزه ICT و بخش دارویی نقش موثری ایفا کند از صنعت فناوری اطلاعات به عنوان یک ظرفیت مغفول مانده یاد کرد که می تواند در توسعه اقتصاد دانش بنیان نقش بزرگی ایفا کند .

زرندی افزود: 6 سال پیش به این نتیجه رسیدیم که البرز باید به قطب صنایع دانش بنیان هایتک کشور تبدیل شود .

وی با تاکید اینکه تمرکز بر فرودگاه پیام به عنوان قطب ICT کشور از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: تثبیت لازم در شرایط و برنامه های فرودگاه ایجاد شده و شرایط برای تبدیل فرودگاه پیام به عنوان قطب ICT کشور فراهم شده است .

مدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام با تاکید بر اینکه در صدد هستیم گمرک و شهرک فناوری را در این مجموعه متمرکز کنیم، افزود: تا ماه آینده برنامه زمان بندی دقیقی در این حوزه ارائه می شود. این برنامه با محوریت تبدیل شدن منطقه ویژه اقتصادی پیام به قطب صنایع دانش بنیان و ICT در نظر گرفته شده است .

وی در پایان به ضرورت جذب سرمایه گذاری خارجی در حوزه مخابرات و لزوم استفاده از ظرفیت هوایی منطقه تاکید کرد.برچسب ها : منطقه ويژه پيام
امتیاز به خبر :