دوشنبه 30 ارديبهشت 1398

بافته شدن نخستین فرش ابریشمی نوآموزان منطقه آزاد انزلی

با پایان دومین دوره آموزش قالیبافی ابریشم که از ابتدای سال جاری آغاز شده بود، یک تخته فرش نفیس منقش بر نقوش اسلامى - ایرانی با حضور عضو هیات مدیره، معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی از دار قالی برچیده شد.
به گزارش فرینا، از فروردین لغایت آذر ماه سال جاري برای 104 نفر از ساکنین روستاهای محدوده منطقه دوره های آموزشی تولیدات صنایع دستی برگزار شد.

بر این اساس 62  نفر در رشته گلیم بافی، 16 نفر در رشته حصیر بافی پیشرفته و در نهایت 26  نفر نیز در رشته رشتی دوزی آموزش های لازم را از واحد صنایع دستی سازمان منطقه آزاد انزلی دریافت کردند.

گفتنی است در راستای راهبردهای حمایتی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی، اقدامات لازم جهت اخذ تسهیلات کم بهره برای سی درصد از آموزش دیدگان فوق از سوی بانک عامل صورت گرفت.

انعقاد تفاهم نامه با صندوق کارآفرینی امید، سازمان فنی حرفه ای، برگزاری نمایشگاه های عرضه محصولات صنایع‌ دستی و برپایی دوره های آموزشی به روستاییان محدوده منطقه از مهمترین اقدامات سازمان برای عملیاتی سازی سیاستهای اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی در حوزه صنایع دستی بر اساس ظرفیت های جوامع بومی و محلی بوده است.
برچسب ها : منطقه آزاد انزلی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو