اداره مستقل آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلی ایجاد می شود

در نشست شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلی ایجاد اداره مستقل آموزش و پرورش این منطقه ظرف شش ماه آینده تصویب شد.
به گزارش فرینا، در جلسه شورای آموزش و پرورش این منطقه که با حضور اعضا و نمایندگانی از وزارت آموزش و پرورش و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تشکیل شد، ایجاد اداره مستقل آموزش و پرورش در منطقه ظرف شش ماه آینده به تصویب رسید.

رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه رويكرد سازمان ايجاد اداره اموزش و پرورش منطقه ازاد انزلي است و امادگي داريم حمايت هاي لازم را براي تحقق اين امر تا حداگثر شش ماه أينده انجام دهيم  . افزود: هنوز هم در حوزه زير ساختي مدارس منطقه ضعف هاي أساسي وجود دارد و إبراز اميدواري نمود با همكاري وزارت آموزش و پرورش بعنوان دستگاه متولي بتوانيم اين ضعف هاي زير ساختي را مرتفع كنيم.

وی ضمن موافقت با تصویب تقویم اجرایی همکاری دو جانبه افزود: اولویت سازمان منطقه آزاد انزلی تکمیل زیرساختهای آموزشی در سطح منطقه در حوزه های سخت افزاری و نرم افزای بوده که این مهم طی سالهای گذشته از سوی این سازمان اجرا شده است.

در این نشست سید عبدالجواد شمس الدین امام جمعه شهرستان بندر انزلی با قدردانی از اقدامات سازمان منطقه آزاد انزلی ابراز امیدواری نمود که از برکات وجود این منطقه تمامی مدارس، فرهنگیان و دانش آموزان محدوده منطقه برخوردار شوند.

مهدی حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در این نشست با اشاره به روند رو به رشد همکاریهای دو جانبه خواستار تشکیل کارگروه مشترک جهت تعیین جدول زمان بندی همکاریهای دو جانبه در سال آتی شد تا بر اساس اولويت های مورد توافق به کار مشترک پرداخته شود.

نورعلی عباس پور نماینده عالی وزارت آموزش و پرورش در شوراهای آموزش و پرورش مناطق آزاد با قدردانی از برنامه های مختلف انجام شده در بخش های مختلف آموزشی و پرورشی در سطح منطقه از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی افزود: بر اساس قانون، تشکیل ادارات مستقل آموزش و پرورش در مناطق آزاد جزو راهبردهای این وزارتخانه بوده چراکه باید از تمامی توانمندیهای کشور به خصوص مناطق آزاد بهره برد.

در ادامه معاونین و مدیران آموزش و پرورش استان گیلان به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص نحوه فعالیت و چارت سازمانی دفتر نمایندگی و یا اداره مستقل آموزش و پرورش در منطقه آزاد انزلی پرداختند.

در نشست شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلی؛ علاوه بر رضا مسرور به عنوان رئیس شورا، مهدی حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به عنوان نایب رئیس شورا، حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین امام جمعه شهرستان بندر انزلی، مهندس علی اوسط اکبری مقدم مدیر کل نوسازی مدارس استان، دکتر نورعلی عباس پور نماینده عالی وزارت آموزش و پرورش در شوراهای آموزش و پرورش مناطق آزاد، محمد ابراهيم موذنی دبیر شورای راهبردی آموزش و پرورش دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و معاونین و مدیران این سازمان حضور داشتند.


برچسب ها : منطقه آزاد انزلی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو