افتتاح استخر سرپوشیده و طرح ساماندهی نوار ساحلی منطقه آزاد انزلی

با حضور مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق ازاد کشور، استخر سرپوشیده و طرح ساماندهی فرهنگی و گردشگری نوار ساحلی منطقه آزاد انزلی افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
به گزارش فرینا، پروژه ساماندهی نوارساحلی منطقه آزاد انزلی در زمینی به مساحت 45هزار متر مربع و به طول 450 متر در ضلع شمالی فاز تجارت و گردشگری با اعتباری حدود 14میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد انزلی اجرا شده و پس از شش ماه ، فاز اول آن به بهره برداری رسید.

با توجه به استقبال بسیار خوب گردشگران و میهمانان درطول سال و خصوصا ایام سفر، قرار داشتن این طرح درکنار مجتمع های تجاری، مرکز تفریحات دریایی و مجموعه ورزش های ساحلی منطقه آزاد انزلی می تواند موجب افزایش جذب گردشگران شود.

توسعه فضاهای گردشگری ، اصلاح بافت و زیبا سازی نوار ساحلی در جهت آرامش و آسایش بیشتر گردشگران ، ایمن سازی مجموعه دربرابر پیشروی احتمالی آب دریا و همچنین تأمین زیر ساختهای لازم و تاسیسات زیربنایی مناسب جهت بهره برداری و امکان ایجاد شرایط شغلی مناسب در این منطقه از جمله دلایل اجرای این طرح از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی است.

اسکله مارینا، پیست دوچرخه سواری، زمین ورزش هایی همچون اسکیت، بدمینتون، فوتبال و والیبال ساحلی، سالن بدنسازی و میزهای پینگ پنگ، آکواریوم و پارک آبی، آمفی تئاتر رو باز، استخر، رستوران های متعدد، مسیر پیاده روی در ساحل، سکوی دید و منظر دریا، زمین بازی کودکان، پردیس نمایشگاه و پارکینگ در کنار فضای سبز زیبا از مهمترین امکانات موجود و خدمات طراحی شده در این مجموعه تفریحی گردشگری بزرگ است که در آینده نزدیک تکمیل می شود.

استخر سرپوشیده منطقه آزاد انزلی با ابعاد 17 در 40 متر در یک طبقه طراحی و احداث شده که شامل دو بخش استخر و فضای خدماتی است.

این پروژه درکمتر از یک سال ، با هزینه بالغ بر 17 میلیارد ریال در مساحتی به ابعاد 730 متر مربع احداث شده و وجود محل عبور برای معلولان از مهمترین ویژگی های این استخر سرپوشیده ساحلی است.

منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است؛ کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.

معافیت مالیاتی 20 ساله از تاریخ بهره برداری انواع فعالیت های اقتصادی ، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه، آزادی مشارکت سرمایه گذار خارجی تا سقف 100 درصد و معافیت گمرکی برای ورود مواد اولیه ، قطعات و ماشین آلات مورد نیاز کارخانه ها ، فعالیت بورس کالای منطقه ، اجرای کالای همراه مسافر و اعمال قانون ارزش افزوده برای کالاهای ساخته شده در منطقه آزاد به داخل کشور از مهمترین مزایای ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی تولیدی در منطقه آزاد انزلی است.
برچسب ها : منطقه آزاد انزلی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو