اتمام طرح ویژه شناسنامه برای روستاهای جزیره قشم تا پايان سالجاري

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اطلاعات کامل 67 روستای قشم در قالب شناسنامه در یکهزار و 300 صفحه تا پایان امسال به پایان می رسد.
به گزارش فرينا، فرزین حقدل افزود: طرح ویژه شناسنامه برای روستاهای جزیره قشم به همت یکی از کارشناسان ژئوپارک (لاله آقایی فروشانی) از ابتدای سال جاری آغاز شدو پیش بینی می شود تا پایان امسال هم به اتمام برسد.

حقدل با اعلام اینکه تا کنون 80 درصد این طرح به اتمام رسیده است، گفت: با جمع آوری بخش دیگر اطلاعات مورد نیاز طرح شناسنامه دار شدن روستاهای جزیره قشم، ظرفیت های هر روستا در قالب یک شناسنامه ویژه با هدف معرفی بهتر آن روستا و برنامه ریزی لازم برای ارائه خدمات مناسب آماده خواهد شد.

وي افزود: علاوه بر حدود 47 مورد اطلاعات مورد نیاز هر روستا همچون ظرفیت های گردشگری، جوانان موفق، هنر خاص زنان و مردان، مشکلات مردمی، بیماری های خاص هر روستا، اسامی دهیاران و شوراهای اسلامی، غذاهای سنتی، بازی های بومی، ورزش های مورد علاقه و موارد دیگر، کمبودهای هر روستا هم در این شناسنامه ها درج شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: دلایل نامگذاری هر روستا، قدمت مساجد، منازل قدیمی، درب ها، تعداد آب انبارها، چاه های عمیق و نیمه عمیق، تعداد سدها و آب بندها هم در این طرح بررسی و در شناسنامه هر روستا درج شده است.

حقدل افزود: تکمیل این طرح به آمار و اطلاعات دقیق و بیشتر نیاز دارد و امیدواریم با کمک مسئولان شوراهای اسلامی، دهیاران و مردم خوب هر روستا در جزیره قشم، هرمز، هنگام و لارک بتوانیم این کار ماندگار را هرچه زودتر به پایان برسانیم.

شهرستان قشم متشکل از جزایر قشم، هرمز، هنگام و لارک با 120 هزار نفر جمعیت و67 روستا از ظرفیت های مختلف در حوزه های صنایع دستی، گردشگری، آداب، فرهنگ و هنر و همچنین پخت غذاهای متنوع محلی برخوردار است که انتقال این توانمندی های در قالب شناسنامه روستایی موجب آشنایی بیشتر و بهتر مردم با ظرفیت های این منطقه می شود.برچسب ها : منطقه آزاد قشم
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو