دوشنبه 26 آذر 1397

استقبال بالای سرمایه گذاران برای حضور در «سهلان»

رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی سهلان با اشاره به استقبال بالای سرمایه گذاران برای حضور در «سهلان» گفت: واگذاری اراضی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی «سهلان» رو به اتمام است.
به گزارش فرينا، حمید قاطع، به استقبال بالای سرمایه گذاران برای حضور در «سهلان» اشاره كرد و افزود: به دلیل ویژگی‌های خاص و مشوق‌های موجود در این منطقه، واگذاری اراضی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی "سهلان" با سرعت بالایی انجام می گیرد .

قاطع با بیان اینکه زمین‌های خریداری شده سرمایه گذاران در سهلان با حضور هیات واگذاری زمین و سرمایه گذاران تحویل داده شد، گفت: به علت استقبال خوب سرمایه گذاران از فاز نخست، به زودی واگذاری 100 هکتار به اتمام می‌رسد که در آن، بیش از 100 قطعه در متراژ 3 هزار تا 10 هزار متری به تولیدکنندگان واگذار شده و این واگذاری ادامه دارد .

وي علت این استقبال را امتیازات و مشوق های مناسب ارائه شده برای شرکت های مستقر در منطقه ویژه عنوان کرد و افزود: روزانه با چندین سرمایه گذار داخلی و خارجی برای خرید اراضی این منطقه مذاکره می شود که در راستای جذب سرمایه گذار خرجی اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است.

رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی سهلان، تأسیس و بهره برداري از صنايع نساجي، صنايع شيميايي، صنايع غذايي، لوازم خانگي، صنايع فلزي، صنايع بسته بندي و صنايع پوشاك و چرم را از جمله واحدهایی عنوان کرد که زمینه حضور برای رشد تولید و صادرات آنها در منطقه ویژه اقتصادی وجود دارد، ادامه داد: زمینه سازی برای فعالیت صنایع دانش بنیان، صنایع «نانو تك»، صنايع «هاي تك»، صنايع الكترونيك و الكتروتكنيك و خودروسازي نیز از جمله مزیت‌های به روز ایجاد شده در این منطقه است.

قاطع با اشاره به اینکه منطقه ويژه اقتصادي سهلان در صنعتی‌ترین نقطه شمال غرب كشور و 15 كيلومتري شهر صنعتي تبريز قرار گرفته است، گفت: اين منطقه از ديرباز به سبب واقع شدن در مسير جاده كهن ابريشم موقعيتي خاص و استراتژيك داشته و مورد توجه دولت‌ها، بازرگانان و فعالان اقتصادي بوده است .

وي با اشاره به اینکه وجود صنايع قدرتمند در آذربايجان شرقي و شهر تبريز و آشنايي مردم منطقه با فرهنگ كار و الزامات جامعه صنعتي نيز بعنوان منبع تأمین نيروي انساني كارآمد از ويژگي‌هاي اين منطقه است، افزود: به گواه آمارهاي موجود، آذربايجان شرقي از امن‌ترین استانهاي کشور معرفی شده است که اين مهم نيز از مشوق‌های سرمايه گذاري علی الخصوص سرمایه گذاران خارجی در اين منطقه است .

رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی سهلان، ورود كالا، ماشين آلات، قطعات، وسايل نقليه سرمایه‌ای و مواد اوليه مورد نياز به منطقه براي توليد يا پردازش بدون پرداخت حقوق گمركي و سود بازرگاني را از دیگر مزایای منطقه برای شرکت‌های مستقر در آن عنوان کرد و گفت: معافيت حقوق ورودي براي ورود كالاهاي ساخته شده در منطقه به داخل كشور به ميزان ارزش افزوده، آزادي مشاركت خارجي تا سقف 100 درصد، تضمين سرمایه‌های خارجي و سود حاصل از آن، اشتغال نيروي كار داخلي و خارجي با شرايط ساده و متفاوت از سرزمين اصلي و امكان صدور محصولات توليدي به خارج و استفاده از جوايز صادراتي از مهمترین زمینه‌های تسهیل شده برای فعالان اقتصادی جهت استقرار در منطقه ویژه اقتصادی است .

گفتنی است برخی شرکتها و واحدهای تولیدی بزرگ در تبریز در ملاقات های جداگانه در خواست سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی سهلان را دارند که اقدامات اولیه جهت واگذاری زمین انجام گردید.


برچسب ها : منطقه ويژه سهلان
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو