برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار سواحل مکران

رئیس دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران از برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه سواحل مکران طی روزهای 4 و 5 بهمن ماه سالجاری در منطقه آزاد چابهار خبر داد.
به گزارش فرینا،  تاج الدین ضمن تشریح جزئیات برنامه های این همایش افزود:پیرو تأکیدات  مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه سواحل مکران و اهتمام جدی دولت در توسعه این سواحل و تشکیل ستاد توسعه سواحل مکران به ریاست معاون اول رئیس جمهور، وزارت خانه ها و دستگاه ها اجرایی نسبت به تعریف پروژه های توسعه این سواحل اقدام نموده اند.

وی هدف از برگزاری این همایش را معرفی فرصت های سرمایه گذاری تعریف شده توسط وزارت خانه ها و دستگاه های اجرایی در منطقه به سرمایه گذاران داخلی و خارجی و عقد قراردادها و تفاهم نامه های همکاری در راستای تسریع در امور اجرایی پروژه های منطقه مکران اعلام کرد.

رئیس دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران به حضور وزراء ، مسئولین و مقامات عالی رتبه کشوری در این همایش اشاره کرد و افزود:9 پنل تخصصی با موضوع معرفی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های مالی و اقتصادی، نفت و گاز، شیلات و کشاورزی ، صنایع و معادن ، گردشگری ،حمل و نقل ، بنادر و شهر سازی، پتروشیمی ، آب و برق در منطقه آزاد چابهار با حضور گسترده سرمایه گذاران داخلی و خارجی برگزار می گردد.

تاج الدین ضمن اشاره به توجه ویژه ی برنامه ششم توسعه به سواحل مکران و استقبال گسترده ی شرکت های داخلی و خارجی از سرمایه گذاری در منطقه مکران ، برگزاری این همایش را به عنوان یکی از اقدامات عملی در راستای توسعه سواحل مکران توصیف کرد.

وی در پایان گفت: در وب گاه ستاد توسعه سواحل مکران به آدرس www.mokrandevelopment.ir کلیه اطلاعات تکمیلی و فرصت های سرمایه گذاری در سواحل به دو زبان فارسی و انگلیسی ارائه شده است. 
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو