افزايش صادرات محصولات توليدي قشم به خارج از كشور

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم از رشد 95 درصدی صادرات محصولات تولیدی قشم به کشورهای خارجی و دیگر مناطق آزاد کشور طی 9 ماه گذشته از سال 95، خبر داد.
به گزارش فرينا، جهانگیر مجیدی گفت: رشد 95 درصدی تولیدات صادراتی منطقه آزاد قشم، نتیجه پشتکار بنگاه های تولیدی و حمایت های سازمان منطقه آزاد قشم از فعالان اقتصادی می باشد.

مجيدي با اعلام اینکه ارزش صادرات منطقه آزاد قشم در 9 ماهه فروردین تا آذر سال 94 بالغ بر 12 میلیون دلار بود، افزود: این رقم در 9 ماهه گذشته از سال95 به رقمی افزون بر 23 میلیون و ششصد هزار دلار (95 درصد رشد) رسیده است.

وي گفت: این حجم صادرات از طریق 17 شرکت تولیدی فعال همچون دکوراسیون داخلی، درب و پنجره یو پی وسی، انواع دستگاه آنالیزر و شیر کنترل، قایق تفریحی، لوله های تلفیقی چند لایه، ماهی و مواد غذایی انجام شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم، از امارات، عمان، عراق، هند، ایتالیا، سومالی، کویت و ترکمنستان به عنوان بخشی از کشورهایی نام برد که خریدار محصولات شرکت های تولیدی منطقه آزاد قشم هستند.

مجیدی افزود: جمع صادرات صنایع منطقه آزاد قشم به ديگرمناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مدت 9 ماه سال 94 (فروردین تا پایان آذر) بالغ بر 2 میلیون دلار بوده که این مقدار در مدت مشابه سال 95 به بیش از 4 میلیون دلار رسیده است که نشان از رشد 82 درصدی دارد.

وی با اعلام اینکه صادرات مناطق آزاد کشور از جمله قشم در سال 95 براساس مصوبات کمیسیون اقتصاد مقاومتی دبیرخانه مناطق آزاد کشور می بایست 30 درصد نسبت به سال 94 بیشتر شود، گفت: خوشبختانه میزان رشد صادرات از منطقه آزاد قشم به 11 کشور خارجی بسیار فراتر از این میزان بوده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم افزود: جمع کل صادرات منطقه آزاد قشم در 9 ماه گذشته از سال 95 نسبت به مدت مشابه سال 94 به کشورهای خارجی و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور دارای رشد نسبی 92 درصدی است.

جزیره قشم با یکهزار و 500 کیلومتر مربع وسعت در جنوب ایران واقع شده و بسیاری از فعالان اقتصادی داخلی و خارجی با استفاده از مزیت های قوانین و مقررات سازمان منطقه آزاد با حضور در چهار شهرک صنعتی این منطقه مشغول تولید و صادرات محصولات خود هستند.برچسب ها : منطقه آزاد قشم
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو