دوشنبه 30 ارديبهشت 1398

مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی شریف واحد پردیس بین الملل کیش

رئیس دانشگاه صنعتی شریف پردیس بین الملل کیش درمراسمی با حضور مسئولان معارفه شد.
به گزارش فرينا، علی اصغر مونسان در این نشست ضمن تاکید بر اهمیت علم و دانش در طول تاریخ بشری گفت: در طول تاریخ بشری علم و عالمان جایگاه ویژه ای را بسته به درک و پیشرفت جوامع داشته اند لذا تکریم این بخش از جمله مسائلی است که همه جوامع بر آن تاکید دارند و تبلور آن را می توان در دانشگاه ها دید.

مونسان افزود: ما در سازمان منطقه آزاد کیش نیز همواره سعی کردیم که از فعالیت های دانشگاهی حمایت کنیم تا کیش به عنوان مرکز علم، فرهنگ و هنر دیده شود کما اینکه امروز نیز با وجود پتانسیل های موجود کیش به عنوان مرکز فعالیت های دانشگاهی شناخته می شود.

وي با اشاره به حمایت های این بخش از دانشگاه ها گفت: ما همواره سعی کرده ایم که در بخش های مختلفی نظیر تخفیفات در عوارض ساخت و ساز، ارائه زمین ارزان و عدم اعمال هیچگونه فشاری برای پرداخت از جانب دانشگاه ها از آنان حمایت کنیم اما بنا داریم که بر مبنای تاکیدات دبیر شورای عالی مناطق آزاد، در سال آینده بخشی از هزینه های دانشگاه ها را برای ساخت و ساز در دهکده دانشگاهی تقبل کنیم و کمک کنیم که این دانشگاه ها در دهکده دانشگاهی حضور پیدا کنند.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش ضمن ابراز امیداوری از رشد جهشی دانشگاه های حاضر در کیش افزود: امیدواریم که با رفع شدن موانع مختلف از جمله مشکلاتی که پیش روی بین المللی شدن دانشگاه ها وجود داشت، شاهد حضور دانشجویان خارجی در کیش باشیم لذا امیدواریم که برند دانشگاه صنعتی شریف همچنان در کیش پررنگ و با کیفیت تر از قبل باقی بماند. در این راستا ما نیز همه حمایت های لازم را جهت افزایش و ارتقای کیفیت این بخش خواهیم داشت.

در ادامه این نشست رئیس دانشگاه صنعتی شریف، تربیت نیروی انسانی و مهارت های لازم برای جامعه امروز را از جمله اهداف دانشگاه ها خواند و گفت: اگر هدف از تاسیس منطقه آزاد اشتغالزایی و ایجاد درآمد برای منطقه باشد یقینا برای تحقق این اهداف مراکز آموزشی نقشی موثر و مهم در تربیت نیروی انسانی و افزایش مهارت ها ایفاء می کنند لذا دانشگاه صنعتی شریف در راستای رسالت خود که تربیت نیروی انسانی است از سال 83 فعالیت خود را با همکاری منطقه آزاد کیش آغاز کرده است تا بتواند یکی از مهمترین اهداف این بخش را که جلوگیری از خروج دانشجویان داخلی به سمت کشورهای دیگر است محقق کند.

محمود فتوحی افزود: در حال حاضر بالغ بر 700 دانشجو در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در پردیس بین الملل شریف واحد کیش مشغول به تحصیل هستند. در همین راستا و با هدف توسعه فعالیت های این بخش بعد از 12 سال فعالیت این بخش شورای برنامه ریزی راهبردی با هدف توسعه و برنامه ریزی بخش های مختلف این دانشگاه تشکیل شده تا بتواند به ارتقاء سطح این بخش کمک کند.

فتوحي با اشاره به پتانسیل های بالای موجود در منطقه کیش و دانشگاه صنعتی شریف گفت: یقینا برند دانشگاه صنعتی شریف دارای ارزش بسیار بالایی است که می تواند با توجه به پتانسیل های منطقه بسیار موثر عمل کند چرا که اجرای برخی از فعالیت های دانشگاه در تهران به واسطه مشکلات سخت نشان می دهد اما در کیش این چنین نیست بر همین اساس نیز ما اجرای دوره های کوتاه مدت برای مدیران و دوره های مشترک آموزشی با دیگر کشورها از جمله برنامه هایی است که پردیس بین الملل شریف در کیش دنبال خواهد کرد.

در ادامه اين نشست امام جمعه کیش نیز با تاکید بر اهمیت علم و دانش دردین مبین اسلام و نظام جمهوری اسلامی گفت: انسان به عنوان گل سر سبد عالم ملک و هستی به شمار می رود که اوج رشد و کمال او را می توان در علم اندوزی جستجو کرد.

حجت الاسلام علیدادی افزود: دانشگاه محل فرهیختگان و پرورش استعدادهای درخشانی است که هر کدام در علم وفن خاصی حرف نخست را می زنند به خصوص که در دوران پس از انقلاب اهمیت این بخش بیش از پیش چهره نشان داده است لذا لازم است که از زحمات ریاست سابق این مجموعه جناب آقای دکتر مظفری تقدیر کنم و از انتخاب شایسته دکتر سلک غفاری که به خوبی تمام ابعاد کیش و پتانسیل های آن را می شناسند، تشکر کنم.

ریاست جدید دانشگاه صنعتی شریف واحد پردیس بین الملل کیش نیز در ادامه این نشست به ارائه گزارشی از عملکرد بخش های مختلف این مجموعه پرداخت و گفت: پردیس بین الملل کیش به عنوان نخستین پردیس در کشور و همزمان با تصویب برنامه توسعه چهارم، کیش را به عنوان یکی از مناطق استراتژیک انتخاب کرد که منجر به شکل گیری این دانشگاه با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش شد.

سلک غفاری، درباره محور اصلی فعالیت های پردیس بین المللی کیش افزود: توسعه فعالیت های بین المللی و مشارکت مستمر پردیس در راستای ارتقای جایگاه بین المللی آن با بهره گیری از ظرفیت های پژوهشی از جمله بخش هایی است که به دنبال آن هستیم ضمن اینکه طرح راهبردی پردیس نیز با محورهایی که مشخص شده به مرحله تدوین رسیده و در جلسه هیات امنا پیش نویس آماده شده در اختیار اعضاء قرار خواهد گرفت تا مورد بررسی قرار گیرد.

غفاري گفت: ارتقاء سطح کیفی آموزش و پژوهش در کنار اعطای بورس تحصیلی به نخبگان نیز از دیگر محورهایی است که در دستور کار این مجموعه قرار دارد و در آینده نزدیک به مرحله اجرایی خواهد رسید.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف واحد بین الملل كيش افزود: با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش و معاونت اجتماعی و فرهنگی سازمان، به دنبال فراهم کردن امکاناتی ویژه جهت ارائه تسهیلات نظام وظیفه به ایرانیان مقیم خارج از کشور و به خصوص مناطق حوزه خلیج فارس هستیم زیرا این اقدام می تواند تحول شگرفی در این حوزه و به خصوص در راستای توسعه پردیس بین الملل شریف ایجاد کند.

در پایان این نشست، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ریاست سابق دانشگاه شریف کیش، حکم انتصاب علی سلک غفاری به سمت ریاست دانشگاه صنعتی شریف واحد پردیس بین الملل کیش قرائت و توسط مشاور ریاست جمهوری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، اعضای هیات امنا و امام جمعه کیش به وی اهداء شد.

بر اساس این گزارش، پس از مراسم معارفه، جلسه هیات امنای دانشگاه صنعتی شریف کیش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، ریاست دانشگاه صنعتی شریف، مشاور ریاست جمهوری و ریاست دانشگاه پردیس بین الملل کیش و سایر اعضای هیات امناء در دفتر این دانشگاه برگزار شد که طی آن به بررسی طرح راهبردی پردیس بنا بر ماموریت های ارائه شده جهت تدوین و ارائه پرداخته شد.


برچسب ها : منطقه آزاد كيش
امتیاز به خبر :