تحقق 98 درصدی بودجه منطقه آزاد قشم در سال 94

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر اینکه رویکرد و نگاه مناطق آزاد کشور براساس سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی باید به سوی خارج از مرزها باشد، گفت: اگر از فرصت و ظرفیت های مناطق آزاد کشور درست استفاده نکنیم این مناطق به جای فرصت برای موفقیت کشور به تهدید تبدیل می شوند.
به گزارش فرينا، حمیدرضا مومنی در دیدار با محمد خدادی، مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) افزود: مناطق آزاد براساس ماموریت های خود باید به فرصتی برای توسعه تبدیل شوند و در صورتی که از این فرصت به خوبی استفاده نشود، به تهدیدی برای اقتصاد کشور تبدیل می شوند.

مومنی با اشاره به اینکه در بند 11 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب، چهار وظیفه و هدف اصلی برای مناطق آزاد کشور تعریف شده گفت: این اهداف شامل «توسعه حوزه عمل مناطق آزاد و ویژه‌ اقتصادی کشور به منظور انتقال فناوری‌های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا و خدمات و تامین نیازهای ضروری و منابع مالی از خارج» هستند.

وی افزود: براساس اهداف ذکرشده، رویکرد و نگاه مناطق آزاد کشور باید به سوی خارج از مرزها و نه سرزمین اصلی هدایت گردد .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: دراین راستا و با تبیین سیاست های اقتصاد مقاومتی در سازمان منطقه آزاد قشم ما توانستیم حجم مجموع صادرات از منطقه را به میزان ۹۵درصد مدت مشابه درسال گذشته افزایش دهیم .

مومني با انتقاد از اینکه راهبرد مصوب و بلندمدتی برای مناطق آزاد کشور وجود نداشته است، گفت: با یک نسخه واحد نمی توان همه مناطق آزاد را اداره کرد و باید شرایط و ویژگی های هرکدام از مناطق آزاد را درنظر گرفت.

وی یادآور شد که ساختار مالی، اداری و تشکیلاتی مناطق آزاد کشور باید اصلاح و بازبینی شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: دولت باید در زیرساخت های مناطق آزاد سرمایه گذاری کند تا روند توسعه در این مناطق شتاب گیرد.

 

کارنامه عملکرد منطقه آزاد قشم در سال 94

مومني در ادامه به عملکرد مدیران این مجموعه پرداخت و افزود: حدود 98 درصد از بودجه این سازمان در سال 94 محقق شد که در نوع خود قابل توجه می باشد.

اين مقام مسئول با بیان اینکه در سال 94 نسبت بودجه عمرانی به جاری این سازمان 80 به 20 بود، گفت: در تلاشیم که این نسبت در سال جاری ارتقا یافته و 85 به 15 شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: در مجموع مناطق آزاد قشم و کیش در سال گذشته حدود دو هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی جذب کردند.

وي گفت: اقدامات اصلی از جمله سرمایه گذاری ها در این منطقه از سوی بخش خصوصی انجام می شود و سازمان منطقه آزاد قشم دخالتی در این امور ندارد.

حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با حضور در سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن دیدار و گفت و گو با محمد خدادی مدیرعامل ایرنا، به اتفاق مرتضی شیخ زاده مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم از بخش های مختلف این سازمان خبری دیدن کردند.برچسب ها : منطقه آزاد قشم
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو