دوشنبه 30 ارديبهشت 1398

تولید روغن موتور الوند پس از 36 سال در آبادان آغاز شد

همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، تولید روغن موتور الوند طی مراسمی پس از 36 سال در ایرانول آبادان آغاز شد.

به گزارش فرینا، مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در این باره گفت: با توجه به تعطیلی تولید روغن موتوردر آبادان به دلیل جنگ تحمیلی در سال 59 و تخریب آن، از سال 94 برنامه نوسازی، بلندینگ روغن و پرکنی در کارخانه بریم آغاز و در سال گذشته فاز یک و در حال حاضر نوسازی کامل انجام و به بهره برداری رسید.
عیسی اسحاقی تصریح کرد: با بهره برداری کامل این کارخانه انواع روانکار موتوری، دریایی، دیزلی، صنعتی و ...در آبادان تولید و آبادان به پایگاه صادراتی محصولات نهایی ایرانول تبدیل خواهد شد.
وی کاهش خام فروشی، افزایش تولید، افزایش ارزش افزوده، داشتن١٢هزارمترانبار نوسازی شده، معافیت مالیاتی و معافیت عوارض گمرکی به دلیل منطقه آزاد بودن را از مهمترین ویژگیهای تولید در این منطقه ذکر کرد .
وی در ادامه همچنین از طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاه تولید بهبود شاخص گرانروی در پالایشگاه روغن سازی ایرانول آبادان برای نخستین بار با هزینه ای بسیار کم در مقایسه با نمونه خارجی از سوی کارشناسان پالایشکاه روغن سازی آبادان خبر داد.
اسحاقی در ادامه با اشاره به سیاست ایرانول مبنی بر کاهش خام فروشی روغن پایه و افزایش تولید محصول نهایی گفت: خوشبختانه در سال گذشته با کاهش 30 درصدی خام فروشی مقدار فروش محصول نهایی به حدود 30 درصد افزایش و سهم بازار محصول نهایی ایرانول نیز حدود پنج درصد افزایش یافت.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود که سودشرکت در سال 95 نسبت به سال 94 با افزایش بیش از 30 درصد رشد مواجه شود و این شرکت با بهره برداری از آبادان افزایش سه برابری صادرات محصول نهایی را در دستور کار خود دارد.
مدیرعامل شرکت نفت ایرانول افزود: خوشحالم که توانستیم طی سه سال گذشته بسیاری از کارهای عقب مانده را انجام و در تولید، فروش، سوددهی و صادارت رکورد را بشکنیم.
اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در ادامه تاکید کرد: پایانه صادراتی ایرانول با پیشرفت فیزیکی 85 درصد در ماهشهر با ظرفیت مخازن 25 هزار تنی و خط ریلی حمل و نقل محصولات ایرانول از تهران به ماهشهر به زودی به بهره برداری خواهد رسید که با بهره برداری از این پایانه می توان ظرفیت ذخیره سازی محصولات صادراتی را به 2 تا 3 ماه افزایش داد.

برچسب ها : منطقه آزاد اروند
امتیاز به خبر :