ارتقاء توان و آمادگی نیروهای واکنش سریع بندرامام (ره)

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: مانور بدون اطلاع قبلی امداد و نجات درون تونل سرویس اسکله با هدف ارتقاء ضریب ایمنی و افزایش آمادگی نیروهای عملیاتی با موفقیت در مجتمع بندری امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش فرینا، ابوطالب گرایلو با اشاره به لزوم تمهید محیطی ایمن برای فعالیت در مجتمع بندری امام خمینی(ره) افزود: حسب سناریو و بدون اطلاع قبلی، مانوری به منظور تمرین و همکاری نیروهای عملیاتی در مواجهه با وقوع سانحه سقوط در تونل سرویس اسکله ها برگزار و توان و آمادگی نیروهای عملیاتی این مجتمع بندری در این خصوص آزموده شد.

گرایلو گفت: در پی اعلام سقوط فرضی یک نفر از کارکنان شرکت های فعال در این مجتمع بندری به درون تونل سرویس اسکله به مرکز ایمنی و آتش نشانی، بلافاصله نیروهای واکنش سریع به محل اعزام گردیده و اقدامات لازم  به منظور نجات جان مصدوم را به مرحله ی اجرا گذاشتند.

وی در تشریح بخش های مختلف عملیات امداد و نجات مصدوم، کسب اطلاعات اولیه از همکاران فرد حادثه دیده و چگونگی وقوع حادثه، دستور تشکیل تیم امدادی و اعزام به درون تونل سرویس، استفاده از گازسنج جهت اطمینان از عدم وجود گازهای غیر قابل تنفس درون تونل سرویس را از جمله اقداماتی برشمرد که تحت فرماندهی تیم واکنش سریع انجام گرفت.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به بهره گیری از ادوات و تجهیزات ویژه از جمله سه پایه امداد و نجات و سبد (بسکت) ویژه حمل مصدوم از درون تونل سرویس اظهار داشت: عملیات جستجو، خارج سازی و انتقال مصدوم به مرکز درمانی از جمله بخش های دیگر این مانور بود که با همکاری گروهی تیم واکنش سریع و برابر با استانداردهای عملیاتی صورت پذیرفت.

گرایلو با اشاره به وجود مخاطرات احتمالی متعدد حین انجام فعالیت های جاری در محیط مجتمع بندری،   ایمن سازی این نقاط و افزایش توان و آمادگی نیروهای عملیاتی در مواجهه با این مخاطرات را از راهکاری لازم برای ارتقاء ضریب ایمنی در این مجتمع بزرگ بندری برشمرده و برگزاری بدون اطلاع قبلی این مانور و آزمودن نیروهای عملیاتی در حین اجرای چنین مانورهایی را از جمله برنامه های تمرینی در این راستا عنوان نمود.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو