برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی شیلات در منطقه آزاد انزلی

نخستین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان، صیادی و صنایع دریایی از ۱۰ تا ۱۳ مرداد ماه امسال در منطقه آزاد انزلی برگزار می‌شود.

به گزارش فرینا به نقل از مانا، مسئول برگزاری نمایشگاه با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان، صیادی و صنایع دریایی در منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: این نمایشگاه از تاریخ ۱۰ تا ۱۳ مرداد ماه امسال در منطقه آزاد انزلی برگزار می‌شود.
محمود بندرچی افزود: شرکت رستاک پادویژن با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی، شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه انزلی و ... برای نخستین بار نمایشگاه مذکور را به منظور شناسایی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و ارائه توانمندی‌ها و آخرین دستاوردهای صنایع دریایی، تاسیسات و سامانه‌های دریایی و بندری و نیز گسترش مناسبات تجاری برگزار می‌کند.
مسئول برگزاری نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان، صیادی و صنایع دریایی با بیان اینکه بندر انزلی بزرگ‌ترین بندر جنوب دریای خزر و دارای سابقه طولانی ترابری کالا بین ایران و اروپا بوده است، تصریح کرد: این بندر یکی از فعال‌ترین بنادر در بین پنج کشور حاشیه دریای خزر و بزرگ‌ترین بندر حاشیه شمالی کشور بوده که به دلیل واقع شدن در مسیر ترانزیتی شمال ـ. جنوب، کشورهای آسیای جنوب شرقی، حاشیه خلیج فارس، جمهوری‌های آسیای میانه، قفقاز، روسیه و اروپا از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.
وی اهداف برگزاری نمایشگاه مذکور را شناسایی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، ارائه توانمندی‌ها و آخرین دستاوردهای صنایع دریایی، تاسیسات و سامانه‌های دریایی و بندری عنوان کرد.
بندرچی خاطرنشان کرد: شناسایی و گسترش مناسبات تجاری، ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری بین مراکز صنایع دریایی ودریانوردی، انتقال دانش و تکنولوژی و تبادل اطلاعات از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه مذکور است.

برچسب ها : منطقه آزاد انزلی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو